یکشنبه, 09 آذر 1399
شناسه خبر:4881

وصیت نامه شهید اسدالله پیوندی معاف _ بیاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید اسدالله پیوندی معاف/ دهم خرداد 1327، در شهرستان بندرانزلی به دنیا آمد. پدرش گلعلی و مادرش خدیجه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. سال 1352 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و نهم تیر 1365، در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به پهلو و صورت، شهید شد. مزار وی در بهشت زهرای شهرستان تهران واقع است.

وصیت نامه پر بار به یادگار مانده از شهید اسدالله پیوندی معاف را در ادامه می خوانید؛

فَإِذَا اسْتَیْقَنَ العَبْدُ لا یُبالى کَیْفَ أَصْبَحَ; بِعُسْر أَمْ بِیُسْر; کسی که به مرحله یقین رسید دیگر هیچگونه تشویقی به دل راه نمی دهد از اینکه روزش به راحتی خواهد گذشت یا به سختی و این وعده خداست که می فرماید؛ فاذا اجنی اجته و جبته الی خلقی و افئز عین قبله الی عظمتی و... = وقتی که مرا دوست داشت من نه تنها خودم او را دوست میدارم بلکه محبوب دیگرانش نیز می کنم.

و چشم دل او را برای تماشای عظمت و جلالم باز می کنم و... همسر خوبم اکنون که این وصیت نامه را برایت می نویسم در شهری هستم آنقدر منافقین زیادند شاید دیگر وقت چنین نداشته و یا نیستم بشود خداوند متعال بر من حقیر و گناهکار رحمی نماید و به آرزویم برسم.

و شهادت را همانند مادری که فرزند خود را سخت در آغوش میگیرید بگیرم. همسر خوبم خودت بهتر می دانی که من هدف جز اسلام و دلم همیشه برای انقلاب می تپید خودت خوب میدانی که من فقط طالب رضای پرودگارم می باشم تنها خواهشی که دارم بعد از شهادت این نامه مرا برای کلیه دوستانم که می آیند برایشان و یا یکی از برادران برای دیگران بخوانند.
بیاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید

خواستارها فقط اسلام است و قرآن و به رهبری روح خدا موسی زمان خمینی کبیر را به جان خریداریم تا تمام منافقین و تمام انحرافی ها و تمام ضداسلامیان و تمام از خدا بی خبران بدانند بله عزیزم اگر چه در زندگی دراز مدت و سالیان دراز با هم بوده و برای تو همسری آنگونه که تو قابل بودی نبودم و اگر چه آنچه لازم همسرداری بود بجا نیاوردم.

ولی مطمئن باش عزیزم که در آن دنیا در بهشت برین که خداوند تبارک و تعالی وعده داده و از خدای بزرگ برایت سعادت آرزو می کنم.

همسرم یادت نیرود فرزندانم را با نماز و قرآن کریم آشنایی بیشتری کن و همیشه و هر وقت خواستی برای فرزندانم قصه گویی از خط من برایشان صحبت کن خطی که همیشه در راه الله و هدف اسلام عزیز و راه پدرشان را همیشه بیاد آنها بیاور.

از قولم به دوستانم بگوئید که ای فرزندان اسلام ای حزب اللهی ها برخروشید و به رهبری این رهبر کبیر پرچم دار اسلام عزیز را یاری دهید.

و بگوئید ای جوانان همه مسئولید در برابر ملتهای تحت ستم و به یاری همه دینناتان بشتابید و بیاد فلسطین و لبنان و دیگر کشورها باشد برخیزید و بگوشید تا بیاری الله آنها را از یوغ چپاولگران نجات دهید.

بی تفاوت نباشیدو به کارگران محترم سکارخانه و سپاه در همه جبهه ها و معلم در مدارس روحانی در اجتماع و همه مردم در صحنه هر کدام به هر کجا هستند فعالیت کنند تا انشاالله زمینه آماده برای ظهور حضرت بقیه الله باشد.

ای دوستان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین(ع) در میدان نبرد شهید شد مانند علی اکبر حسین همانند مولای علی(ع) در محراب عبادت شهید شد.
بیاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید

شما هم بخاطر اسلام و بیاری اسلام و به مادرتان بگوئید و به مادر من هم بگوئید نکند در اگر جوانت شهید شد جسد جوانش را تحویل بگیرید.

همانند مادر وهب که فرمود: سری را که در راه خدا داده ام پس نمی گیرم. ای مادر، همسر، فرزند و ای خواهر و ای برادر؛ بر من اشک نریزید اگر امکان داشت مرا پیش پدرم قرار دهید.

به خواهرم که در آنجا است بگوئید مرا فراموش نکند گاهی سری به من بزند، بهترین دردها دعاست. همیشه دعا کنید بیاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیاندازند و نکند خدای نکرده شماها را از روحانیت متعهد جدا نکنند.

و اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست، جوانان را تشویق به جبهه ها و فرزندانتان را به جبهه ها بیاری برادران و این نماز شب خانان الهی بفرستید.

بخدا این جوانانی که من دیده ام و این برادران فریاد می زدند خدایا، یا شهادت در راه خودت را نصیب من گردان که شریف ترین نوع مرگهاست.

و برادران ها در حالی که به سوی شهادت می رفتند شتاب زده گویا شب اول عروسی آنان است و از همدیگر سبقت می گرفتند تا اینکه اگر قرار شد کسی در این جمع یا گروهان زخمی یا شهید شود.

اولین کسی باشند که برای مشتاق شهادت عجله داشتند.

در پایان به همکاران و دوستان من بگوئید و الله نمی شود از چنگال مرگ گریخته چه بهتر که راه شهادت را پیشه خود قرار دهید. سنگرها را خالی نگذارید به یاد بچه یتیم ها باشید.

به خانواده شهدا سرکشی کنید نکند یک موقعه خدای نکرده بچه های احساس بی پدری کنند اگر خواستید برایم گریه کنید به دفتر خاطرات من ورق بزنید و به خانه های یتیمان و بی بضاعت ها سرکشی و روز و شب بیاد خانواده های بی سرپرست باشید.

خداوند از این طریق از سر گناه هایمان بگذرد. انشالله هر کجا که جمع بودید یادی از ائمه اطهار کنید و حدیثش از ائمه اطهار نقل نمائید.

و سلام علیکم برحمت الله و برکاته/ پیوندی معاف/ امضاء

امام عزیز یادتان نرود و همیشه در همه وقت دعا کنید تا انشاالله فرج امام زمان(عج) نزدیک گردد.

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد