سه شنبه, 08 فروردين 1402
شناسه خبر:4935

وصیت نامه شهیدحميدرضا پورفخر

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهیدحميدرضا پورفخر بيست و سوم بهمن 1348 ، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود.در حد دوره راهنما يي درس خواند. خياط بود. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. پنجم مرداد 1367 ، در شلمچه بر اثر اصابت تر كش به شهادت رسيد. پيكر او را در بهشت زهراي زادگاهش به خاک سپردند.

اللهم ارزقنی شفاعه الحسین یوم الورود

بار خدایا روزی که بر تو وارد می شوم شفاعت حسین ( ع ) را نصیبم گردان

بنام او شروع می کنم که هستی بخش تمامی عالم آدم موجودات است  بنام او شروع می کنم که تمام وجود این دنیا از آن ذرات کوچک مولکولی تا آن کهکشانهای بزرگ آسمان در ید قدرت اوست. بنام او شروع می کنم که جان به موجودی می دهد و در همان لحظه او موجودی می گیرد.

 بنام خدای یکتا شروع می کنم که هیچ شریکی برای او نمی دانم قل هوا..احد و بنام خدا شروع می کنم که محمد ( ص ) و دین او را بسوی جهانیان فرستاد دینی که هستی بخش است دینی که جنت بخش است و سلام و صلوات بر محمد (ص) و آل او که این دین را برای ما حفظ کردن و سلام بر آخرین ایشان امام عصر و الزمان که در انتظار فرج او هستیم بیایید دشمنان باقی مانده دین خدای خود را نابود سازد و پرچم دین محمد ( ص ) را بر فراز دنیا به اهتزاز در آورد .

و سلام بر امام عزیزی که روح دوباره به بدنهای مرده ملت ایران دمید و دوباره آنان را زنده کرد و دوباره این اسلام را زنده ساخت و به پرستش خدای یکتا خواند آری به پرستش خدای یکتا چون هر کدام بنده چیزی و یا کسی هستیم.

 یکی بنده پول یکی بنده قدرت یکی بنده شهادت یکی بنده ریا و تکبر و خلاصه بیشتر بنده شیطان هستیم. تا بنده خدا.

 ان الانسان لفی خسر و درود بر امامی که جانشین مهدی موعود است و زمینه سازی می کند تا فرزند زهرا ظهور بفرمایند و جهان را نورافشانی کند پس ای مسلمانان نکند بخواهیم با این پیر جماران با این پیر زاهد با این نایب امام زمان به مبارزه برخیزیم چه در خفا چه آشکارا.

چه کم چه زیاد چه با زبان چه با عمل که در آن زمان در مبارزه با اهلیت و معبود جهانیان است و حتما بدانید که هلاک می شود و چه زیبا فرموده شهید که دشمن خمینی کافر است.

که کافر نیز با تمامی سنت دین الهی مخالف است و خداوند بی همتا را هم قبول ندارد. نکند که ما کافر بشویم در عین حالی که مسلمان بودیم آن هم به اسم و در روز جزا بگویند به این دلیل کافر محسوب می شوی .

برگی از وصیت شهید شهیدحميدرضا پورفخر

و سلام خدمت خانواده های محترم و گرانقدر شهدا که فرزندان ایشان تاریخ سازان و تاریخ نویسان بزرگ شدن و با رفتن خود حماسه های بزرگی در جای جای خطه کشور اسلامیمان بوجود آوردند و تمامی ما را مدیون خون خویش ساختند و سلام بر خانواده های محترم مفقودین که عزیزان آنان در میان آن کویرهای سوزان شلمچه و یا در جزایر مجنون یا در فاو و یا در میمک و یا در ماوت و یا در اطراف حلبچه و یا در مهران و یا در هزاران جای دیگر جبهه جنگ در میان خاک و سنگ به خاک سپرده شده اند و کسی خبری از آنان ندارد بار خدایا چه می شود این بدنها دوباره بسوی مادران که انتظار بدنهای آنان را می کشند تا برای فرزند خود قبری بسازند و هر زمان که پریشان حال شدن به کنار او بروند آیا بدست آنان می رسد و ناله آنان را در این آرزو باقی می گذارد.

 خدایا، الها به حق درگاهت هر چه سریعتر خبر خوشی از آنان به خانواده شان برسان انشاء ا...

و سلام به خانواده های اسرا و چشم به در خانه دوخته اند تا خبر از عزیزش و یا خودش بیاید که حتی بعضی از آنها چندین سال است که انتظار آنان را می کشند و در نبود آنان می سوزند بار خدایا هر چه سریعتر آزادشان فرما و سلام بر خانواده ها . جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی که شهدا زنده تاریخند.

 سلام بر این اسطوره های صبر و مقاومت، سلام بر این یاران وفادار امام و سلام بر این عاشقان حقیقی خداوند،حافظ شما مردان الهی باشد و سلام بر تمامی خانواده های محترم رزمندگان کفر ستیز و سلام بر این شیران روز و زاهدان شب.

سلام بر تک تک بسیجیان این معلمان ایثار ، شهامت ، مردانگی ، شجاعت ، صبر ، مقاومت ، آزادگی ، ایمان، سلام بر این مردان خدا، سلام بر این فرزندان رسول اکرم ،سلام بر این حامیان واقعی امام امت که هرگز دست از امام خود بر نمی دارند، حتی اگر جان خود را از کف بدهند. خداوندا نیرو و ایمانی قوی برایشان بده تا برای دین تو با دشمنان دین تو جهاد کنند.

و سلام خدمت خانواده عزیزم امیدوارم در همه حال موفق و پیروز باشید و سپاس می گویم خداوند بالامرتبه را که چنین خانواده ای نصیب من کرد و مرا با جهاد در راه تو آشنا ساختند و هیچ گاه جلو دار من نبودند بلکه مشوقی هم بودند،خداوندا حفظ شان فرما .

نمی دانم چگونه شروع کنم با چه مطلبی ؟ از شهدا بگویم ؟ از جنگ بگویم ؟ از امام بنویسم ؟ از جهاد بنویسم ؟ از چه بنویسم از کجا شروع کنم ؟ بار الهی دین رسول تو که همان بهترین دینهاست و کامل ترین آنهاست.

ای خفتگان ای خواب ماندگان در شهری اگر خدایی نکرده دشمن به پشت دیوار شهرمان برسد دیگر پدر و مادر به چه دردمان می خورد دیگر زندگی و خانه به چه دردمان می خورد دیگر این دنیا به چه دردمان می خورد و وای بر ما اگر دشمن در خانه ما باشد و ما فکر دنیای خود باشیم.

ننگ بر ما اگر بخواهیم بی خیال نسبت به جنگ یا خون شهدا باشیم من والاترین و بهترین ثوابها را که همانا جهاد در راه خداست می خواهم آخر چگونه می توانم آرام بگیرم و به تهران بیایم که بدنهای دوستانم در خاکهای شلمچه جا مانده چگونه می توانم بیایم که خون دوستانم در کنار دریاچه ریخته. چگونه می توانم بیایم در حالی که خون دوستانم در ارتفاعات غرب ریخته شد چگونه می توانم برگردم در حالی که دوستانم اسیر در دست بعثیان کافر هستند آخر چگونه جواب خانواده های آن را بدهم چگونه می توانم در فردای قیامت جواب خون دوستان شهیدم را همچون رحیمی ، مهدوی ، ظفری ، مهتاب خواه ، زندی ،  ، مقصودی ، صفری ، مومنی ، احمدوند ، قزلو  دامغانی وووو...که حتی بعضی از آنها را نمی دانم که شهید شده اند یا نه، و یا اسیر شده اند و یا آن رزمنده ای که نام او را نمی دانستم ولی چهره او را در خاطر دارم که چگونه تیر تا ترکش خشم آن گل را پر پر کرد و به کنار خاکریز یا به کنار سنگری افتاد را جواب آنان را آخر چه بدهم .

من دوستانم را دیده ام که چگونه جلوی چشمان من جان داده اند من دیده ام که دوستانم فرمانده ام آنکه در کنار یک سفره غذا می خوردم آنکه در کنار من بود و گریه می کرد و آن که در کنار من سینه می زد و خلاصه آن پاره تنم چگونه به روی زمین افتاد.

چگونه مقابل چشمانم بال و پر می زد، دیدم تا چند ثانیه قبل در کنار من بود ولی در یک قدمی من با چند گلوله خشم بر زمین افتاد و در مقابل من جان خود را به جانانش داد و چگونه در آخرین لحظات نام مقدس و مطهر ابا عبدا...را به زبان می آورد و بسوی یار خود میرفت .

شاید کسی باشد با تمام این احوالات بتواند برگردد ولی من نمی توانم چون به او قول داده ام که انتقام او و دیگران را بگیرم البته این یکی از اهداف من دور است ، چون من نمی توانم دل از جبهه بکنم چون نمی توانم بی تفاوت باشم چون نمی توانم به سخن رهبرم بی اعتنا یی کنم .

و وای به روزی که این جنگ تمام شود و این بسیجیان مخلص به شهرها برگردن و این مردان و جوانانی که خود را به صورت زن در آورده اند و آن دختران و زنانی که خود را بصورت مرد در آورده اند که در هر صورت هیچکدام مرد نیستند را ببینند، آن وقت است که دیگر برای آنان آخر خط است چون نمی شود هم یاد شهدا بود و هم آن خاطره ها از آن دوستان را داشت و هم این ننگ را دید .

التماس دعا دارم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

والسلام

 

 

منبع:

1. برگرفته از اسنادشهید درمخزن اداره کل شهرستانهای استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد