یکشنبه, 28 دی 1399
شناسه خبر:5037

وصیت نامه شهید حسین قلی حیدری _ در راه پایداری اسلام خونم را نثار می کنم

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید حسین قلی حیدری/ سال 1338، در روستای خالدآباد از توابع شهرستان ورامین به دنیا آمد. پدرش اسدالله، کشاورزی می کرد و مادرش جهان نام داشت. تا پاسان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند صنایع دفاع پارچین بود. ازدواج کرد و صاحب یک پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هجدهم فروردین 1366، در شلمچه به شهادت رسید. اثری از پیکر وی به دست نیامد.

وصیت نامه شهید حسین قلی حیدری را در ادامه می خوانید؛

بسم اله الرحمن الرحیم

بنام الله هستی بخش روح اله و بنام اله پاسدار حرمت خون شهیدان

و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل اله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

مپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده اند به حیات ابدی و نزد پروردگارشان متنعم خواهند بود و در نزد خدا روزی می خورند.

حالا که افتخار پیدا کردم در راه خدا جهاد کنم و به جبهه های جنگ حق علیه باطل رفتم از خدا میخواهم که گناهان من را ببخشد و با قلبی پاک و بی گناه به نزد خدا بروم و به دنبال آن هدفی که دارم آن قدر بشتابم تا قسمت من هم بشود اگر به هدفم که همان شهادت در راه خدا است رسیدم و به معشوق خود دست پیدا کردم خدا را شکر میکنم که نعمت به این بزرگی به من عطا کرده است اقوام و دوستان من راهی را میروم که تمام ائمه به این راه رفتند راهی که حسین (ع) انتخاب نمود و در این راه خون خود را نثار اسلام کرد و درخت اسلام را آبیاری نمود.

و حالا اسلام هم خون احتیاج دارد مثل درختی که آب لازم دارد و برای من افتخار است که در راه اسلام و قران جان نثار کنم و این بدن ناچیز را فدای اسلام نمایم خدایا از مرگ هراسی ندارم چون که هر موقع باشد باید مرد پس چه بهتر در این راه بمیری در راهی که راه حسین (ع) و بقیه یارانش بوده است در راه خدا مردن بهتر است از مردن در بستر یا تصادف و یا ....

مادر و برادران و خواهران و ای همسر مهربانم افتخار کنید که یک شخصی را داشتید و به جبهه برود و شهید بشود. خانواده عزیزم و ای فامیلها و ای دوستان هر کاری که میکنید برای رضای خدا باشد و همیشه خدا را به یاد داشته باشید و بیهوده عمرتان را تلف نکنید خیال نکنید همان نماز خواندیم و روزه گرفتیم و خمس دادیم بس است تمام احکام اسلام را عمل کنید اگر چه بر ضررتان باشد در کارهایتان ریا نباشد اعمالتان خالص برای خدا باشد نه برای کس دیگر فقط خدا.

عجب نداشته باشید کبر و غرور و نورزید و نسبت به همدیگر حسادت نداشته باشید بخاطر همین حسادت بود که شیطان را که یک ملک بود از بهشت راندند و هر کاری که میکنید فقط برای رضای خدا باشد و هر چیزی که میخواهید از خدا بخواهید و از شماها میخواهم که یک نمونه باشید در بین مردم از شما میخواهم که بعد از من ناراحت نباشید و گریه و ناله نکنید.

و به مردم این ندا را بدهید که افتخار است شهادت و ما افتخار میکنیم که فرزندکان در راه اسلام شهید شد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و منافقان بزنید و با آنها به شدت مبارزه کنید ، از شما عاجزانه میخواهم که ابراهیم زمان و بت شکن زمان را و پیر جماران را و امام عزیز را دعا کنید.

و از خدا بخواهید که تا انقلاب مهدی او را نگه بدارد دعا برای امام کنید که ما را از لجن زار فساد به سوی اسلام کشید ما را عاشق نمود و باید بگویم که از امام امت پشتیبانی کنید و هر کس با او مخالفت کرد با وی مبارزه کنید و به آنها بگوئید که پیام شهیدان ما حمایت از امام می باشد . در خاتمه از شما میخواهم این جمهوری اسلامی را نگهداری کنید و آن را به جهان صارد نمائید خداوند توفیق خدمت و اخلاص در کارها به همه عنایت بفرماید.

والسلام علیکم و رحمته اله و برکاته

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد