یکشنبه, 28 دی 1399
شناسه خبر:5039

وصیت نامه شهید کاظم خالقیار _ زندگی جز جهاد در راه عقیده نیست!

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید کاظم خالقیار در تاریخ 1333در استان تهران شهر ورامین متولد شد . پدرش مهدی و مادرش صغری نام داشت . وی تا مقطع ششم ابتدایی تحصیل کرد و قبل از شهادت به عنوان کارمند پارچین اشتغال داشت . نامبرده متاهل بود . در تاریخ 1357ازدواج کرد که حاصل این ازدواج 1پسر و 3دختر می باشد .

با عضویت بسیجی ،سپاهی به جبهه اعزام شد و در تاریخ بیستم دی 1464 بر اثر درگیری مستقیم با دشمن در منطقه عملیاتی آبادان توسط دشمن بعثی به شهادت رسید. مزار این شهید در شهداء عباس آباد لرنی واقع می باشد .

وصیت نامه شهید کاظم خالقیار را در ادامه می خوانید؛

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

وصیت نامه کاظم خالقیار به شماره شناسنامه 151 تاریخ تولد 1333 صادره از ورامین محل سکونت روستای عباس آباد مرنی .

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و سلام و درود بر شهدای گل گون کفن انقلاب شهادت شربتی است که هر کس توان آنرا ندارد که بنوشد مگر اینکه خود از تمام قید و بند ظاهری اعم از مال و جان خود گذشته و در راه حق علیه باطل فدا کند.

بله این راه راه سعادت و راه پیروزی است دشمن بداند که ما عاشقان شهادت تا دمار از روزگار مزدوران آمریکاوی و صدامیان کافر در نیاوریم از پا نخواهیم نشست از شهادت مرا باکی نیست .

امیدوارم راه امام خمینی را که همان راه انبیاء برای رسیدن به لقاءالله است فراوش نکنید ما می توانیم با نثارخون / خونی که در مقابل اسلا مناچیز است حکومت مهدی (عج) رافراهم نمائیم .

وصیت به پدرم

پدرم درود بر تو که چونان ابراهیم فرزند خویش را به فرمان خدای بزرگ به قربانگاه فرستادی بدان و آگاه باش که اسماعیلت هرگز فرمان باریتعالی سرباز نمی زند و مرگ در راه خدا را جز سعادت نمی داند و زندگی را جز جهاد در راه عقیده درست نمی داند و شهادت را جزو بهترین نعمتهای خداوند می داند.

مادرم سلام بر تو که بالاخره بر احساس مادرانه ات پیروز شدی و فرزندت را روانه میدان نبرد کفار و مسلمین کردی و گفتی که تو در راه خدا هدیه انقلاب اسلامی می کنم و من بوجود تو افتخار می کنم که مادری از سلاله فاطمه زهرا هستی .

خواهرم تو نیز زینب زمان باش و از هر آنچه هوس کردی بپرهیز و در راه خدا مبارزه کن .

برادرم راه خدا بهترین و برترین راهها است پوینده و کوشنده دراین راه باش .

پدر جانم از شما می خواهم که قدر این نایب مهدی را بدانید که اطاعت از او واجب شرعی است .

همسرم زندگی یک کلاس بیش نیست که انسان باید دیر یا زود امتحان پس بدهد و اگر من داوطلب به جبهه برای حق و اسلام عازم شدم شاید موقع امتحانم فرا رسیده است .

بسم الله الرحمن الرحیم

والعصر ان الانسان لفی خسر الا الذین امنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد