شنبه, 01 مهر 1402
شناسه خبر:5099

وصیت نامه شهید نصرت الله سیری _ نمازِ اول وقت بخوانید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید نصرت الله سیری/ بیست و چهارم آبان 1337، در روستای فرون آباد از توابع شهرستان پاکدشت چشم به جهان گشود. پدرش سیف الله، کشاورزی می کرد و مادرش نرگس نام داشت. در حد دوره ابتدایی درس خواند. کارمند صنایع دفاع پارچیان بود. سال 1357 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. هفتم مهر 1366، در بمباران هوایی محل کارش بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

مزار وی در گلزار شهدای روستای ده امام تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید نصرت الله سیری وصیت نامه خود را در یکم آذر 65 نوشته است که در ادامه می خوانید؛

با درود بیکران بر محضر مهدی موعود (عج) و نائب عزیزش خمینی کبیر و با سلام بر شهدای گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و با سلام بر اسراء و مفقودین و خانواده های عزیز آنها .

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص .(سوره صف آیه 3)

اینجانب نصرت الله سری فرزند سیف الله وصیت نامه ی خود را چنین آغاز مینمایم . خدایا ترا شکر میکنم که به من فهم دادی تا بتوانم در راهت قدم بگذارم . پروردگارا ترا سپاس میگویم که سیل نعمات و خوبیهای خود را بر من بار اندی و از هیچ چیز برای من دریغ نکردی . خداوندا به عزت و جلالت قسم که ما را هرچه بیشتر در راهت صبور بداری و توفیق بندگی با اخلاص و ایمان عطا کنی. اینک که فوز عظیم برکات نموده چند کلمه ای به رسم یادگاری برای شما عزیزان مینویسم .

بسم الله الرحمن الرحیم

امت شهید پرور و قهرمان شما خود شاهد هستید که فرزندانتان چگونه اسماعیل وار در قربانگاه عشق قربانی میشوند و از همه چیز خود میگذرند و جان شیرین خود را در کف اخلاص نهاده و به معشوق خود یعنی الله تقدیم میکنند شما که خود میبینید چگونه اسلام و کفر به جنگ هم برخواسته اند و به قول امام عزیزمان امروز تمام کفر مقابل تمام اسلام ایستاده است و باید یکی از این دو بر دیگری پیروز گردد. اگر اسلام پیروز گردد که مسلمین به اهداف خود میرسند و حکومت جهانی اسلام را بنا میگذارند ولی اگر خدای ناکرده اسلام شکست بخورد دیگر این خدا نشناسها از این بیدینها که از اسلام هیچ بویی نبرده اند نمیگذارند خبری از اسلام بشنوند .

اگر کسی حتی نام مسلمان داشته باشد او را هم میکشند . پس ای برادران و خواهران گرامی پشتیبان اسلام باشید و به فرمایشات امام عزیزمان این سلاله ی پاک رسول الله گوش فرا دهید و به سخنهای این پیر جماران جامه ی عمل بپوشانید و با وحدت هر چه بیشتر خود پوزه ی یاوه گویان شرق و غرب را به خاک ذلت بکشانید .

نماز جمعه نماز جماعت مساجدو دعاها و مراسم و سخنرانیها را حفظ کنید تا دشمن نتواند در بین مسلمین رخنه کند و باعث نابودی اسلام بشود . و از بسیج و انجمن اسلامی و صندوق قرض الحسنه و شورای اسلامی نگهداری نمائید تا مخالفین اسلام حتی ترس از بین بردن اینها را نکنند . و ای جوانهای عزیز وای کسانی که ندای مرا اینچنین میشنوید اگر فرزندانتان را از خدمت به اسلام چه در بسیج و چه سربازی جلوگیری بعمل آورید.

آن روز است که شما هم از اسلام هیچ بوئی نبرده و شما هم با دشمنان همکاری نموده اید و ای جوانهای عزیز که میتوانید به جبهه بروید تا آنجا که میتوانید جبهه ها را حفظ کنید که اگر خدای ناخواسته ما در این جبهه شکست بخوریم و یا صلح کنیم بقول امام عزیزمان اسلام را دفن کرده ایم .

به جبهه بروید و اگر هم نمیتوایند در پشت جبهه مالا " و چه قلما " و چه حرفا پشتیبان جنگ و اسلام و روحانیت مبارز باشید که ابرقدرتها دیگر نتوانند بر ما جنگ دیگری تحمیل کنند . پشتیبان امام باشید و حرفهای این پیر حق جو را آویزه ی گوشتان قرار دهید که باعث عزت و عظمت مسلمین است.

و اما مادرم و خانواده ی گرامیم: همسر عزیزم و فرزندان عزیزم و برادرانم و خواهرانم اگر م نهم شهید شدم برای من گریه و شیون نکنید که باعث خوشحالی دشمنان اسلامیشود . اگر خواستید گریه کنید بیاد امام حسین (ع) و حضرت زینب و روز عاشورا و بیاد شهدای گمنام و بی مزار و خاطره ی فراموش نشدنی آنها گریه کنید.

و ای مادر عزیزم و برادران و خواهرانم و ای همسرم و ای فرزندان دلیر و دریا دلم بدانید که کربلا رفتن هم خون میخواهد – بجبهه رفتن هم سعادت و شهامت میخواهد . در اینجا با همه ی شما عزیزان چند کلمه ای صحبت میکنم .

شما از همشهریان محترم صبور باشید . اخلاق اسلامی و حجاب اسلامی را رعایت کنید که حجاب شما مشت محکمی بر دهان دشمنان داخلی و خارجی میزند و همه ی دشمنان بدانند ما هرچه بکشیم و کشته شویم بیدارتر میشویم و اینجا دیگر وقت گرامیتان را نمیگیرم و با همه شما عزیزان خداحافظی میکنم شما را به خداوند بزرگ میسپارم .

وصیتهای من به شما این است نمازهایتان را نگذارید قضا شود و اول وقت نمازهایتان را بخوانید و در ماه رمضان روزه هایتان را بگیرید . برادرانم و مادرم و خواهرانم و همسرم و فرزندانم فاطمه جانم و صغری جانم و محمد جواد جانم من نتوانستم برای شما خوب پدری و برای مادرم خوب فرزندی باشم و برای شما خدمت کنم و شماها من را حلال کنید و مرا ببخشید . مادر جان شیرت را حلالم کن وداع و داع آخر است .

دیگر عرضی ندارم بجز سلامتی همه ی شما عزیزان . به امید پیروزی لشکریان اسلام در جبهه های نوز علیه ظلمت و به امید صبر و اجر جزیل برای خانواده های شهداء و مفقودین و اسراء به ایمد سلامتی و طول عمر با برکت برای رهبر کبیر ا نقلاب و به امید آزادی اسرای عزیزمان از چنگ بعثیان کافر و خداوند به همه ی شما صبر و اجر جزیل عنایت فرماید .

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار / ارادتمند شما نصرت الله سیری

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد