پنج شنبه, 06 مهر 1402
شناسه خبر:5216

وصیت نامه شهید محمود پازوکی _ درود بر کسانی که عاشقانه به دیار حق شتافتند

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید محمود پازوکی/ بیست و هشتم مرداد 1338، در شهرستان ورامین به دنیا آمد. پدرش قدرت الله و مادرش طوبا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. معلم بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم فروردین 1362، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر او را در گلستان شهدای شهرستان پاکدشت به خاک سپردند.

متن وصیت نامه شهید محمود پازوکی به شرح زیر می باشد؛

بسم ا..الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا...امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون ( قرآن کریم )

ما مثل حسین در جنگ وارد شدیم و مثل حسین باید به شهادت برسیم      ( امام خمینی )

با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران رهبری آگاه و با تدبیر و با سلام بر شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و شهیدان جنگ تحمیلی امیدوارم بتوانم سخنی داشته باشم که در آن خلوص نیت و صداقت گفتار حاکم باشد اینک که این وصیت نامه را برای شما قرائت می کنم بدون شک امیدی به دنیا و چشم داشتی به مطامع دنیوی نیست من در طول زندگی نسبتاً کوتاهم بخصوص بعد از انقلاب به یافته های عمیقی از اسلام و قرآن کریم و مبارزات به آن پی برده ام بدون شک بزرگترین ترس انسان از جهان مادری ترس از مرگ است.

انسان آغشته به مطامع دنیوی بدون شک به آسانی نمی تواند از آن دل برکند و برای جدا شدن از آن به بندهایی بر می خورد که این بندها در بسیاری از آنان شیطان رخنه کرده است که انسان را به اشتباه اندازد و با استفاده از حب دنیا او را به گمراهی می کشاند درود بر کسانی که عاشقانه به دیار حق شتافتند و راه خود را در این بوقه سراسر آزمایش و امتحان الهی یافتند و خود را سرافراز کردند راهشان پایدار و یادشان و کردارشان و خصوصیات پاک الهی شان جاودان باد.

برادران و خواهران عزیز اینک که جمهوری اسلامی ایران با تمام مصائب و مشکلاتش و تمام گرفتاریهای داخلی و خارجی اش توانسته خود را پا بر جا و ثابت قدم نگاه دارد و با تمام این بلایا بخصوص دخالت آمریکا و شوروی که تاب تحمل این حرکت الهی که از جوهره وجودی انسان متکی به الله سرچشمه گرفته را ندارند و هر روز برای ما مسئله ای بوجود می آورند که بدون شک با توکل به الله و قوانین اسلامی و قرآنی می توانیم بر تمام آنان همانگونه که تاکنون بوده فائق آئیم من عاجزانه از همه شما عزیزان می خواهم که در این راه فقط اتکاء به خداوند تبارک و تعالی داشته باشید که انشاالله بزودی بتوانیم به یاری مهدی (عج) تمام این بی عدالتی ها که جامعه انسانی ما را در تمام جهان دربرگرفته پایان دهیم.

مسئله دیگر خود جمهوری اسلامی ایران و مشکلات مهم و دیگر مشکلات خود منطقه است از برادران و خواهران درخواست می شود که به فرامین امام بسیار توجه کنند و نگذارند دشمنان اسلام مسائل ناچیزی را بزرگ جلوه دهند و اهداف شوم خود را برای به گمراهی کشاندن فرزندان این آب و خاک که قلبهای پاک و چهره های نورانی دارند به سیاهی و نادانی و غفلت از اسلام و قرآن بکشد.

و من به چنین اشخاصی که هنوز دست از توطئه علیه جمهوری اسلامی برنداشته اند و منتظر آنند که با کوچکترین حرکتهای ضدی که گاهی دیده می شود همراه و همگام شوند توصیه می کنم که دست بردارند و عبرت بگیرند از کسانی که دستشان آلوده بود و لایق مرگ بودند . اینک که هنوز حیاط شما باقی است به دامن اسلام برگردید و تصور نابودی جمهوری اسلامی را از سرتان بیرون کنید که بی تردید نمی توانید کاری از پیش ببرید . و به کسانی که راه مسائل غیر انسانی زمان طاغوت را دنبال می کنند توصیه می کنم که دست بردارند و به یاد آرند قوم لوت را که در قرآن کریم آنها را قومی مستحق مرگ قرار می دهد و خداوند متعال همه آنان را که نافرمانی کردند به نابودی کشاند که مستحق آن بودند.

خدایا : پروردگارا : از تو می خواهم این جوانان را یاری کنید و نگذارید بیش از این در این منجلاب سیاه آلوده شوند به خصوص در این شرایطی که می رود این کشور روحانی ،سراسر قرآنی و الهی شود . و سخنی دیگرم به برادران مسئول و متعهد است که خود شان را در برابر اسلام و قرآن کریم و رهنمودهای امام عزیز مسئول احساس می کنند و پرچمداران جمهوری اسلامی در منطقه هستند و با تمام وجود از آن محافظت می کنند و هدفی جز ا... ندارند و تنها برای رضای او تلاش می کنند با وجود اینکه به تمام این مطالب ایمان دارم عاجزانه در خواست می کنم بیش از پیش فعالیتهای خودتان را افزایش دهید و مواظب توطعه ها باشید که خدای نخواسته آن طور نباشد که دشمنان ما را به یکدیگر بدبین کنند و خودشان حاکم شوند.

و من به کسانی که انتقاد یا پیشنهادی دارند توصیه می کنم که اگر مخلص هستند به مسئولین امر گزارش بدهند نه آنکه خدای نخواسته آن را طوری بیان دارند که دشمنان ما بخصوص در شرایط فعلی از آن سوء استفاده کنند و باید آگاهانه با مسائل برخورد کرد و من پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی ،خودشان مسائل را کاملاً صادقانه بررسی کنند نه با تذکرات کسانی که از این انقلاب ضربه خورده اند . در خاتمه از خانواده خود می خواهم که مسئله اصلی آمریکا را که دشمن اسلام و مسلمین است فراموش نکند و ما هستیم که در مقابل حکومت آنان ایستاده ایم و از این شهادتها باکی نیست . ای کاش می توانستم بارها در راه اسلام بجنگم و به شهادت برسم و از شما می خواهم که این شهادت را به فال نیک بگیرید. آن را برای خود محترم بشمارید که انشاا...شما نیز مورد رحمت خداوند منان باشید و السلام علی من التبع الهدی.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد