پنج شنبه, 11 خرداد 1402
شناسه خبر:5218

وصیت نامه شهید نصراله پازوکی _ در مدرسه مشغول بودم و فکرم همیشه مشوش بود دلم برای انقلاب می تپید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید نصراله پازوکی/ یکم مهر 1336، درشهرستان  ورامین به دنیا آمد. پدرش محمداسماعیل، کارمند دانشگاه بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در دانش سرای تربیت معلم درس خواند و دیپلم گرفت. وی معلم بود.به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

سوم فروردین 1361 در رقابیه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر او را در گلزار شهدای شهرستان پاکدشت به خاک سپردند.

«شهید نصرالله پازوکی» ساعت هفت و پانزده دقیقه بعد ازظهر روز شانزدهم اسفند 60، وصیت نامه ای نوشته است که در را در ادامه می خوانید؛

بسم الله الرحمن الرحیم

کسانیکه با تو بیعت کنند در حقیقت با خدا بیعت می کنند ، دست خدا بالای دست آنهاست . پس هر که نقض بیعت کند به زیان خویش می کند و هر کس به پیمانی که با خدا بسته وفا کند به زودی پاداشی بزرگ به او خواهد داد .

با سلام بر امام امت خمینی بت شکن ، این قلب تپنده مستضعفین و محرومان زمان و با درود بر شهدای گلگون کفن امت اسلام و آرزوی رهائی برای اسرای عزیز در بند کفار و لعنت ابدی بر غرب جهانخوار و شرق تجاوزگر بر آن شدم که بحکم وظیفه مسائلی را بعنوان آخرین سخن و وصیت بازگو کنم هر چند که اگر انسان سعادت شهادت داشته باشد ، تازه اول سخن است آنان که گوش شنوای حق داشته باشند .

خدایا ببخش خوب می دانم که مسلمان شدن و تسلیم تو شدن سخت است و اما خدایا به کرمت و لطف و بزرگیت سخت امیدوارم و جز این راهی به سعادت نمی بینم  در مدرسه مشغول بودم و فکرم همیشه مشوش بود دلم برای انقلاب می تپید و با همه کوچکیم سری پرشور داشتم، و این اواخر به امر برادرم قمی – بحق سرباز اسلام – در پارچین به کار مشغول شدم . می دانید برادران در پارچین لحظه ای آزاد نبودم ، نمی دانستم چه باید بکنم ، گاهی از همه چیز سیر می شدم . البته هیچوقت ناامید نبوده و به کوری چشم آنان که با الله اکبر مخالفند همیشه سربلند و سرحال و امیدوار خواهم بود ، آری همیشه حتی پس از مرگ ، خدایا می دانم باید در پارچین بیشتر کار می کردم و کمتر به خودم مشغول می شدم ، پس مرا ببخش.

اما از زمانی که انجمن اسلامی تشکیل شده سخت به آن امیدواریم که جرقه امیدی است – در ضمن امشب نیز جلسه داریم – و در صورت شهادت یکی از سفارشاتم ادامه این جلسه است که دشمن از این جلسه ها وحشت دارد ، آری دشمن .

و من می دانم و مطمئنم که اگر ما پشتیبان ولایت فقیه باشیم – که ان شاء الله هستیم – دست ضد مذهبی ها و مذهبی های منحرف و دشمنان ولایت فقیه کوتاه شده و مملکت ما آسیبی نخواهد رسید همیشه در این فکر بودم که الان من کجا باشم بهتر است ، واقعا" گیر کرده بودم .

من بارها بچه ها را نصیحت می کردم اما امشب به این نتیجه رسیدم که درس خودم به اینجا ختم می شود و درسی فوق این درس را باید آغاز کرد و برآن شدم. شاید دلیل پراکنده گوئی من ، عجله ای است که دارم پس جائی برای گله نیست.

 به برادران دینی در همه جا این سخن امام را یادآور می شوم که: سعی کنید، کاری را که انجام می دهید خالص و برای خدا باشد و با دوستان خدا ، دوست و با دشمنان خدا دشمن باشید.

فدائی اسلام و امام نصرالله پازوکی

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد