چهارشنبه, 05 مهر 1402
شناسه خبر:5317

وصیت نامه شهید محمد کفاشی که به یاد شهید علی خرمی نوشته شد

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید محمد کفاشی/ بیست و چهارم آبان 1342، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش محمدرشید و مادرش فرخنده نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. به عنوان گروهبان یکم ارتش در جبهه حضور یافت.

نهم شهریور 1364، در شمال فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، پهلو، شهید شد. مزار وی در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

وصیت نامه پر محتوا و ارزشمند شهید «محمد کفاشی» را در سالروز شهادتش می خوانید؛

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر آرام دهنده قلبهای مظلومان و ستمدیدگان ، سلام برخالق بی همتا که کشور ایران زمین را از زیر یوغ ستم شاهی نجات بخشید و درهای تمدن به اصطلاح بزرگ طاغوت را درهم کوبید و بیرق جمهوری اسلامی را در جای جای این کشور غرب زده به احتراز درآورد .

درود بر پیر جماران آن امیدبخش محرومان سراسر گیتی، که او با مردانگی ریشه ضلم را ریشه کن و فرعون زمانه را از این کشور ویران شده بیزون کرد و حکومت عدل علی (ع) را جانشین آن نظام فاسد نمود. درود برامت بیدار دل ایران که برای حفظ دین و اسلام و خط نبوت و امامت از مال و جان دریغ نکردند و این کشور محروم را به خدای خود نزدیک نمودند.

سلام بر نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران و سلام بر بسیجی و سپاهی آن عاشقان شهادت و بالاخره سلام و درود بیکرانم به شهدای گلگون کفن ایران آن عالشقان کربلا که خط سرخ شهادت را مردانه پیمودن و دولتان کافررا به ذلت و خواری انداختند آنان بودند که لبیک امامشان راپاسخ گفتند و به جبهه های مقدس اسلام شتافتند .

مرحبا بر ایمان راسخ و محکم شما که بدون توجه به سلاحهای آتشین و مرگبار دشمن به پیش رفتید.. به راستی که پیغمبر خدا محمدبن عبدالله (ص) به چنین امتی افتخار می کند و سلام تمام ارتشیان دلاورمان بر این شهید گلگون کفنی که بیش از چهل روز از شهادتش نگذشته .

مگر می شود علی را فراموش کرد او که همیشه به مادرس ایمان و جوانمردی می داد او کا مثال علی اکبر مردانه کشته شد .

او که ایمانش مثال کوه راه را بر بعثیان سد کرده بود و بالاخره او که خون سرخش را بهای نهال آزادی ریخت . و به درجه بس بلند شهادت رسید و براستی که شهادت چیست؟ آیا این است که انسان رخت بندد و به سرای جاوید شتابد . خیر ، شهادت این است که انسان چشم از دنیا بپوشدو بدون توجه با این جهان آلوده به دفاع از دین و ممیهن بپردازد و خونش را در این راه بزرگ نثارکند . شهادت این است که انسان از تمام آمال و آرزوهای خود بگذرد و به حرفیامبر بزرگمان که می فرماید (دنیا در نظر من مثال درختی می ماند که مرد ی خسته از راه می رسد و لحظه ای در زیر سایه آن استراحت می کند و سپس می رود) عمل کند.

بله براستی که شهادت کلمه زیباست و خرمی ها و عفوری ها و غیره و غیره بودند که باعث پیروزی های درخشان ما شدند. کدامین کشور چنین شیردلانی دارد . کدام ملت و قومی نوجوان سیزده ساله ای دارد که نارنجک به خودش ببندد و به زیر تانک دشمن برود. براستی کا هیچ کشوری چنین نیست .

این یک نیروی الهی و متکوتی است که در جوانان و نوجوانان و حتی پیرمردان مانفوذ کرده ،علی جان شهادت آنچنان بلندمرتبه و ارجمند است که مغزآدمی از درک آن عاجز است . شهید شاهد همیشه بیدارتاریخ است .

او چون گوی درخشان گل خوشبوی در بوستان دین و ایمان و کشور و بالاخره در بلندترین نقاط آسمانها می درخشد و نورافشانی می کند. و به نور خود ظلمت شب تیره و تار را روشنی می بخشد . روشنی فکر و ایمان و عقیده و احسان و محبت و گذشت در برابر یکدیگر ،شید با خونش پیام می دهد و چه پیامی که مثال وحی می ماند و براستی هر قطره خونی که از بدن شهید می رود قدمی به سوی بهشت برمی دارد .

علی جان با کشتی معرفت و ایمانت آنقدر در دریای خون پیش رفتی تا به ساحل آزادی رسیدی مبارک باشد این خانه نو . به بوستانهای سرسبز بهشت پرواز کردی و از آب گوارای کوثر نوش جان می کنی . آن نهر گوارا که ساقی هایش فرشتگان انسان نمایی چون پیغمبر بزرگ اسلام و شیرمرد پیکار امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) هستند .

علی جان آن مظلومیت تو،آن ایمان راسخ و محکم تو، آن شجاعت بینهایت و قهرمانیها و بالاخره آن راستی و درستی کرداری که داشتی همه و همه تازنده ایم در قلبهای ماپاینده و جاوید خواهد ماند .

هرچند که بسوی معبود شتافتی و مارا در ماتم خود نشاندی لیک باید بدانی کا اسلام عزیز با اینچنین خونهایی نیاز دارد . مگرعلی (ع) شیرمرداسلام 25 سال از عمر عزیز خویش را تنها در راه خدا و پیغمبر و و دین اسلام از حق نگذشت و خانه نشین شد فقط برای اینکه اسلام عزیز از بین نرود و سرانجام با نقشه دشمنان کوردی به شهادت نرسید .

مگر سیدالشهدا خون پاک خود و یاران باوفایش را به خاطر اسلام نریخت . مگر صدها هزار شهید از صدر اسلام تا به حال هدفی جز اسلام داشتند پس بدان و آگاه باشی که خون تو به هدر نرفته و نخواهد رفت زیرا با همین خونت مشت محکمی بر دهان تمامی دولتان کافرزدی و نشان دادی که ملت ایران پیرو راه امام بزرگوارشان هستند که چنین فرمود.

(اگر قرار است دین رسول خدا و پدرم با مردن من پایدار بماند پس ای شمشیرها مرا قطعه قطعه کنید) مال میجنگیم می کشیم و کشته می شویم لیکن دشمنان باید بدانند که ملت بیدار شده ایران زیر بار ظلم و ستم نخواهد رفت. و خون شهیدانی مثال علی خرمی همیشه زنده و برپوزه دشمنان دین و قرآن کوبنده خواهد بود .

علی جان یادت گرامی وراهت پررهروباد./

در روز جمعه دوم اردیبهشت 1362/ به مناسب شهادت رزمنده مبارز علی خرمی

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد