شنبه, 01 آبان 1400
شناسه خبر:5530

شهید «غلامحسین ضرغام» مردم را به چیزی دعوت می کند؟

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید غلامحسین ضرغام، بیست و پنجم آبان 1341، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش لطفعلی آقا، کارمند بود و مادرش رحیمه نام داشت.

ایشان تا پایان دوره متوسطه درس خواند سپس دیپلم گرفت. و به حوزه علمیه برای فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

این شهید گرانقدر در پنجم مرداد ماه  1367، در اسلام آباد غرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پا و دست، به شهادت رسید.

پیکر وی را در گلزار شهدای حسین رضای شهرستان ورامین به خاک سپردند.

وصیت نامه شهید عملیات مرصاد «غلامحسین ضرغام» را در ادامه می خوانیم؛

با درود و سلام بر وجود مقدس حضرت ولی عصر روحي و ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء‌ و نائب برحقش امام امت سخن را آغاز می كنم.

اول مردم را توصيه به تقوا و پرهيز از گناه مي كنم و اين نكته قابل توجه است كه ما هميشه خود را در محضر خدا دانسته و از معاصی دور كنيم. امت عزيز امروز دوران مظلوميت جنگ است و بايد آماده شد و جان را در طبق اخلاص گذاشت و فداي محبوب و معشوق نمود.

سعي كنيد در مورد جنگ احساس مسئوليت بيشتری كنيد و به ظواهر فريبنده دنيا توجه نكنيد. چيزي كه انسان را به لقاء الله مي رساند شوق و اقعی به محبوب و دل كندن ‌از دنياي فاني است بايد در اين دنيا يک چيز بگيرد يا محبت خدا و يا دوستی شيطان.

در پايان از همه عزيزاني كه بنده در حق آنها بدي كرده ام عذر و پوزش مي طلبم و از آنها مي خواهم كه برايم طلب مغفرت نمايند. دعا بفرماييد شايد بادعاهاي شما خداوند مرا بيامرزد و مورد لطف خود قرار دهد.

عزيزان سخنان امام را با جان و دل گوش كنيد و به آن عمل نماييد نكند در روز قيامت شرمنده و خجالت زده وارد محشر شويد.

والسلام.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد