سه شنبه, 08 فروردين 1402
شناسه خبر:6354

همسرم، سبک زندگی دینی برای تربیت فرزندانم در پیش بگیر

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید احمد تقوی، یادگار «علی اکبر» نهم مرداد ماه سال 1324 در روستای فامنین از توابع شهرستان رزن همدان در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. احمد فرزند دوم خانواده بود. در سن 24 سالگی به همراه خانواده‌اش به شهرستان ملارد واقع در استان تهران عزیمت نموده و ساکن می‌شود.

در سال 47 ازدواج نموده که حاصل ازدواج وی ۵ فرزند می‌باشد که از او به یادگار مانده است. در ایام مبارزاتی انقلاب، در کنار سایر مردم فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز می‌کند، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا نموده و به ندای هل من ناصر ینصرنی امام خویش لبیک می‌گوید.

وی بعنوان رزمنده ی بسیجی عازم جبهه ها می گردد و پس از 5 سال حضور دلیرانه سرانجام در روز سیزدهم اردیبهشت ماه سال 1365 در فکه در حالیکه سر از بدنش جدا شده بود به جمع یاران شهیدش پیوست و به آرزوی خویش نایل گردید. پس از شناسایی پیکر مطهرش توسط همسر بزرگوارشان، در جوار شهدا در گلزار شهدای ملارد به‌خاک سپرده شد و در کنار برادر شهیدش ابوالقاسم تقوی مزارش محفل انس عشاق گردید.

گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید «احمد تقوی» را در ادامه می‌خوانیم:

اگر شهادت که یکی از نعمت‌های الهی است، نصیب این جانب گردد از همسرم می‌خواهم تا می‌تواند در تربیت بچه‌ها کوشا باشد و دخترها را زینب‌گونه و پسرها را على‌وار بزرگ کند. برادر جان! اگر شهادت نصیب من گشت از شما می‌خواهم که حسین وار استقامت کنید.

خداوند هر چه بخواهد همان می‌شود. نترسید و تذکر بدهید! حجابتان کامل باشد و اگر انحرافی در کسی مشاهده کردید، تذکر بدهید و نترسید. راه ما را ادامه دهید. دوست دارم تا آخرین نفس راه ما را ادامه دهید ایران پیروز خواهد شد. شما این پیروزی را حفظ کنید.

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد