سه شنبه, 16 خرداد 1402
شناسه خبر:6634

وصیت نامه شهید محمدعلی شمشیری _ خون شهدا درخت اسلام را بارور می‌کند

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید محمدعلی شمشیری، یادگار «جعفر» و «صدیقه» بیست و هشتم خردادماه سال 1343 در شهرستان ری به دنیا آمد. دانش آموز دوم متوسطه بود که به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر دوم خردادماه سال 1361 در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شکم و دست به شهادت رسید. پیکرش را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند.

در ادامه متن وصیت نامه شهید «محمدعلی شمشیری» را مرور می‌کنیم:

«بسم رب شهدا»

«وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»

اینجانب محمدعلی شمشیری با اعتقاد به وحدانیت الله و پیروی از ائمه معصومین ابراز می‌دارم. با اعتقاد به جبهه حق علیه باطل می‌روم و اعلام می‌کنم که اسلام خون می‌خواهد و ما با آگاهی می‌خواهیم اگر لیاقت داشته باشم خونی نثار انقلاب خدایی  و خونبار خویش کنیم.

من در این وصیت‌نامه یکبار دیگر تکیه بر این می‌کنم که به نظر خودم آگاهی نبرد دارم. حال چند جمله به امام عزیزمان دارم. که ای امام عزیز فقط ما خواهان پایدار شدن هدف تو که همان استقرار حکومت جهانی است می‌باشیم حرفها زیاد و من آنها را سعی کردم کوتاه کنم.

ای پدر و مادر عزیزم مرا حلال کنید و می‌خواهم که برای من اگر هم می‌خواهد گریه کنید. لکن در خفا باشد از من رنجیده نشوید. چونکه من می‌خواهم راه را پیدا کنم. مادر زینب گونه باش. پدر صبر داشته و به مادر و پدر شهدا بنگرید.

برادرانم مرا حلال کند. برادران راه حسین فراموش نشود برادرم جمشید درباره من همه اهل خانه را تو و فاطمه سعی کنید. هدایت و راهنمایی کنی برای شناخت به تمام خانواده‌ام اعلام و خواهش می‌کنم که این نمازها فراموش نشود و در آخر از شما خواهش دارم از طرف من از همه حلالی بخواهید.

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد