پنج شنبه, 06 مهر 1402
شناسه خبر:6648

وصیت نامه شهید محمدرضا بوربور _ سنگر مسجد را حفظ کنید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید محمدرضا بوربور، یادگار «خانعلی» و «خوشقدم» یکم خردادماه سال 1344 در شهرستان ورامین به دنیا آمد. دانش آموز چهارم متوسطه بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

این شهید گرانقدر نوزدهم بهمن ماه سال 1361 در رشیدیه خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر او را در بهشت زهرای شهرستان تهران به حاک سپردند. برادرش عباس نیز شهید شده است.

فرازی از وصیت‌نامه شهید «محمدرضا بوربور» را در ادامه می‌خوانید:

«بسم رب الشهداء و الصدیقین»

«وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ»

و آن کسی را که در راه خدا کشته شد مرده نپندارید بلکه او زنده ابدی است ولیکن همه شما این حقیقت را در نخواهید یافت.

به نام الله پاسدار خون شهیدان و به امید فرج یگانه منجی خلقت حضرت ولی عصر امام زمان (عج) و با درود و سلام بر امام بزرگوار امت و امت شهیدپرور و با سلام بر شهیدان در خون تپیده.

ما ملت ایران به گفته امام عزیزمان در این جنگ چه پیروز شویم و چه شهید در هر دو حال پیروز خواهیم شد. حالا که من در این راه قدم نهادم و در راه خدا و برای رضای حق تعالی به آرزوی خودم یعنی شهادت رسیدم و جان و مالمان را در راه خداوند قرار دادم و به خدا عشق ورزیدم و عاشق حق تعالی شدم همانگونه که در قرآن کریم گفته شده که ما جان و مال مردم با ایمان را به بهای بهشت خریداری می‌کنیم و من در این راه قدم نهادم.

از شما پدر و مادر گرامیم می‌خواهم که تو ای پدر عزیزم مقاوم و استوار باش و در تشییع جنازه‌ام و در موقع دفنم دستهایت را به سوی آسمان بلند کن و شکر خدای را بجا بیاور که فرزندت در راه اسلام کوشید و شهید شد.

از تو مادر عزیزم می خواهم که مانند زینب کبرا سلام الله علیه استوار باشی و در سر جنازه‌ام گریه زاری نکنی که شاید گریه کردن شما باعث شود که من به آن اجری که خدا خواسته نرسم می خواهم برای من از خداوند تبارک و تعالی طلب آمرزش کنی که شاید از برای دعای تو مادر خدا از سر گناهان من در گذرد.

ضمناً می‌خواهم که در سر قبرم پرچم سرخی قرار دهی می دانی برای چه گفتم پرچم سرخ چونکه ما در راه مبارزه با کفر کشته شده همانند حسین ابن علی(ع) که او نیز پرچم سرخی در روی قبرش گذاشته اند که آن منجی عصر بیاید و انتقام خون ما را از این کافران خدا نشناس بگیرد.

پرچم سرخ خمینی در فراز قبر گوید / گیرنده انتقام خون شهیدان خواهد آمد

و در ضمن ما در زمانی که جنازه من به دست شما می رسد دستهایم مشت کرده است معنی آن این است که مادر بدان تا آخرین لحظه عمرم گفتم الله اکبر

و پیغامی برای برادران عزیزم و دوستان انجمن اسلامی دارم از شما می خواهم که در سنگر مسجد همچنان مقاوم باشید تا منافقی در مساجد رخنه نکند و از تمامی برادران عاجزانه تقاضا دارم که برای من از خدا طلب آمرزش کنند و از برادران می خواهم که در تشییع جنازه من خودشان را به زحمت نیندازند و در ضمن دوست ندارم کسانی که در سر خیابانها می ایستند بر سر جنازه‌ام شرکت نمایند از برادران عاجزانه تقاضا دارم که برای امام عزیزمان و فرج آقا امام زمان دعا کنند و همچنین برای رزمندگان و مجروحین جنگ.

والسلام علی عبادالله الصالحین /خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار

آمین یا رب العالمین

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد