چهارشنبه, 10 خرداد 1402
شناسه خبر:4087

صاحب الزمان (عج) در كلام شهدای گیلانی

  • انداز قلم

امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی مدیون رشادت‌های رزمندگان 8سال دفاع مقدس است که با فداکاری از جان خود گذشتند تا دشمنان بر این کشور تسلط نیابند، بمناسبت نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) وصایای شهدای گیلان با موضوع صاحب الزمان(عج) را مرور می کنیم.

گفتارهایی از شهدا

جملات زیر بخش هایی از وصیت نامه تعدادی از شهدای 8 سال دفاع مقدس است که پیرامون صاحب الزمان(عج) بیان شده است. شاید با خواندن این جملات بتوان عمق اعتقاد شهدا به منجی آخر الزمان و هدف آن ها از جنگ را دریافت و شاید این دلنوشته ها که عاری از تکلُف و ریا هستند بتواند راه را برای ما که باز مانده ایم بهتر بنمایاند. اما هر چه هست ارزش یک بار خواندن را دارد.

شهید اسماعیل عزتی:

پیام من به برادران بسیج و پایگاه این بازوهای قدرتمند ولایت فقیه و سربازان امام زمان (عج)این است سنگرهها را رها نکنید و مردم را به اسلام دعوت کنید. و این را هم بگویم که تنها نیروی جاذبه شما اخلاق اسلامی و عمل صالح است و فقط در هر کاری خدا را در نظر بگیرید.

شهید اکبر روحی:

در خط ولایت فقیه باشید تا همان طوری که امام ما گفته به ملت اسلامی ما آسیب وارد شود و همچنین برای ظهور امام زمان(عج) به علماء گفته دعا کنید تا خداوند فرجش را نزدیکتر کند.

شهید محمد زیرک:

بدانيد كه خون شهداء هرگز هدر نمي رود. دلخوش باشيد كه خدا با ماست و ما نيز تا آخرين قطره خون براي تحقق آرمانهاي اسلام مي جنگيم تا امام زمان (عج) ظهور نمايد.
*اي كساني كه وصيت مرا مي خوانيد ما براي هوا و هوس به جهاد نرفته ايم، بلكه عاشق هستيم. دنيا را با تمام ظاهر خويش به قول مولايم علي(ع) طلاق داديم تا دنياپرستان به آن برسند و در لجن زار خوشي غوطه ور شوند. ولي بدانند كه راهي را مي روند كه شيطان برايشان امر مي كند.

شهید رضا عباس زاده:

ای ملت مظلوم و ایثارگر امام زمام عج: تا خون در بدن دارید فدای رهبر خود کنید بخدا خیلی خیلی شکر کنید از اینکه چنین رهبری به فریاد ما رسید.

شهید محمدرضا زمانی:

عزيزان شهيد فقط و فقط  پيرو مي خواهد همه را به اطاعت از رهبر دعوت مي كنم و اين را به همه مي گويم كه امروز اطاعت از  امام اطاعت ا ز مهدي (عج) فرمان برداري محض از خداست.

شهید عزت الله پسند:

خواهران توصيه مي كنم نگذاريد كه خون شهيدانمان پايمال شود. حسين زمان خميني را تنها نگذاريد زيرا او سفير حضرت مهدي (عج) مي باشد.

شهید جواد پاسبان:

برادران هوشيار باشيد كه منافقان مي خواهند كه در ميان شما نفوذ كنند. منافقان جديد كه با نام مقدس مهدي (عج) مي خواهند ضربه به اين امام و انقلاب بزنند بايستيد.

شهید عباس پورزاز:

اي مردم مسلمان ما براي خاک نمي جنگيم براي اسلام مي جنگيم اي امت شهيد پرور آستين ها را بالا بزنيد و از جنگ و شهادت در راه خدا مترسيد و بر امپرياليستهاي شرق و غرب و اسرائيل کافر بشوريد و به قول شهيد حسن طلوعي «شهادت براي انسان تحول است» واقعاً شهادت يکدگرگوني بسيار بزرگ است که انسان با گناه زياد بعد از شهادت به ديدار خدا، امام زمان (عج) و سرور شهيدان حسين بن علي (ع) و شهيد مظلوم کربلاي ايران و ديگر شهداء مي روند و به قول برادر شهيد علي افرنگه که گفت: گر خونمان همچون حربه پاي حسين (ع) نريخت.

شهید اسماعیل پروان:

براي حفظ انقلاب از جان و مال خود دريغ نورزيد اين انقلاب ، زمينه ساز ظهور حضرت مهدي (عج) است. با کوشش هرچه تمامتر در راه به ثمر رسيدن انقلاب فعاليت کنيد بدانيد که اين انقلاب راه آماده سازي ظهور حضرت مهدي (عج) است و با آمدن امام زمان همه مشکلات حل مي شود.

شهید محمود سرشاد:

براي پيروزي و حفظ اين انقلاب ما شهداي زيادي داده ايم اي مردم امروز شماها در مقابل خون شهدا مسئول هستيد بايد از انقلاب اسلامي که انشاء الله سرچشمه انقلاب حضرت مهدي صاحب زمان خواهد بود خوب پاسدار ی کنيد.

شهید بیت الله شیرزاد:

امام خميني را بعنوان رهبر و مرجع و زعيم و نماينده دوازده همين ستاره درخشان امامت حضرت مهدي موعود عج ميدانم  و بر حقانيت راه او ايمان دارم.

شهید مرتضی پور احمدی:

پيرو ولايت فقيه باشيد و هيچوقت از امام عزيز دور نشويد،چون او، نائب امام  زمان (عج)است و هر چه او بگويد امام زمان (عج) گفته است.

شهید خدابخش عسگری:

ازبرادران مي خواهم كه در راه هدفشان استوار و مقاوم مانده و همه دست هاي منافق و همه كساني كه فكر ضربه زدن به انقلاب ما را دارند از بين برده كه امام مهدی (عج) پشتيبان شماست.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد