چهارشنبه, 10 خرداد 1402
شناسه خبر:4131

استغفار و دعا را از یاد نبرید

  • انداز قلم

در وصیت‌نامه شهید تیمور گرامی آمده است: استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان‌ها برای تسکین دردهاست.

گفتارهایی از شهدا

شهید تیمور گرامی در سال 1343 در خانواده‌ای مذهبی از روستایی به نام باسکه از توابع شهرستان اسلام آباد غرب چشم به جهان گشود و ایام کودکی را در کنار خانواده سپری نمود در سن 6 سالگی به مدرسه رفت و تحصیلات خود را تا دوره فوق‌دیپلم پرورشی ادامه داد و به عنوان معلم پرورشی به استخدام آموزش و پرورش درآمد ایشان بسیار کوشا و زرنگ بود.

در سال 64- 65 و 66 همدوش رزمندگان غیور با مزدوران بعثی پیکار کرد و رشادت‌های بسیار نمود تا اینکه در تاریخ سوم مرداد 1367در تنگه مرصاد در درگیری با منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نایل آمد و پیکر پاکش طی مراسمی تشییع و در مزار شهدای شهر اسلام‌آباد غرب به خاک سپرده شد، روحش شاد و یادش گرامی باد.

وصیت‌نامه شهید

در این موقعیت حساس و سرنوشت‌ساز وظیفه تک‌تک ماست که نباید از آن غفلت کنیم و آن، ادامه دادن خون شهیدان است.

شهیدان کسانی بودند که از تمامی هستی خود برای آزادی ما از دام استعمار و استثمار گذشتند و به ملکوت اعلی پیوستند. این راه را آگاهانه انتخاب کردند و در راه پیشبرد اسلام و فرمانبرداری از امر ولایت فقیه و آرمان‌های مقدس رفتند.

ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین(ع) در میدان نبرد شهید شد؛ ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی(ع) در محراب عبادت شهید شد.

برادران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان‌ها برای تسکین دردهاست و به یاد خدا باشید تا هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا نکنند که اگر این چنین کردند، روز جشن ابرقدرت‌هاست.

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا - اداره هنری، اسناد و انتشارات- استان کرمانشاه

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد