سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4136

توصیه به خودسازی در کلام شهدای خراسان جنوبی

  • انداز قلم

به مناسبت ماه مبارک رمضان و نزول رحمت و برکات الهی در این ایام، اقدام به انتشار گوشه هایی از کلام شهدای استان ، تحت عنوان " توصیه به خودسازی " نموده است.

گفتارهایی از شهدا

ماه مبارک رمضان ، یادآور رجوع به خویشتن و مبارزه با نفس سرکش است. ماه میهمانی خدا ، برای رسیدن به کمالات نفسانی و انسانی ، بستری مناسب و توفیقی روزافزون دارد. به همین مناسبت، توصیه هایی درباره خودسازی و خویشتنداری را از کلام بهترین انسانها که با " نفس مطمئنه " به ندای " ارجعی الی ربک " لبیک گفتند، تقدیم علاقه مندان می گردد :

شهیدابراهيم دقيق

استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمانها براى تسكين دردهاست.

شهید حسن لطفی

به فقرا انفاق كنيد كه انفاق يعني وام دادن به خدا و خدا وامتان را چند برابر مي كند و به شما برمي گرداند .

شهید حسن محمد نیا

با انجام واجبات ، ترك محرمات ، انجام مستحبات و ترك مكروهات ، عبادت خدا كنيد . در همه كارها خلوص نيت داشته باشيم و از تفرقه و تشتت بپرهيزيم و با وحدت خود ، دشمنان را به هراس درآوريم .

شهید حسین قدیری

به سلاح ايمان متكى باشيد نه به سلاح نظامى.

شهید رجب جان احمدی

خدایا شکرِ تو و هزار شکرِ تو با زنده شدن اسلام واقعی و این انقلاب، ما را دو مرتبه زنده کردی و حیاتی دیگر دادی و زندگانی را از حالت پوچی به حالت هدفدار درآوردی و آن هدف رسیدن انسان به رشد و تکامل .... است .

شهید رضا ایمانی

اخلاق نیکو داشته باشید تا به وسیله اخلاق نیکوی خود، برادران و خواهران را به راه الله هدایت کنیم و شوخی زیاد نکنید و حرف راست بزنید.

شهیدسیدمعصوم قریشی

الان زمانی است که خداوند ما را ( مورد ) آزمایش قرار داده .

شهید محمدحسین خلیلی فر

بار خدایا از آنجایی که بر خود تکلیف و وظیفه را شناختم .... احساس می کردم که باید بار هجرت دنیا را بست و حال اینکه بدنها و جانها برای مردن خلق شده، چه بهتر که خود به سوی مرگ با سعادت و برای رضایت خدا باشد .... پس چه بهتر که خود فدا شویم تا که اسلام زنده بماند.

شهید محمدرضا رحمتی

نسبت به مسائل به طور جدي و اسلامي برخورد نمائيد.

شهید محمدرضا شبانى

همه عزيزان و امت حزب الله را به تقوا و ترس از خدا دعوت مى كنم ..... به زندگى خود هدف بخشيد و در راه كمال انسانی گام برداريد.

 

 

منبع:

1. اداره اسناد و انتشارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد