پنج شنبه, 11 خرداد 1402
شناسه خبر:1201

مرا به چشم یک مجرم نگاه نکنید

  • انداز قلم
روایت

پروفسور اشتانسل که با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دفتر آلمان جانبازان شیمیایی و مدیریت بیمارستان ساسان و تیم هماهنگی این گروه این روزها به همراه تیم پزشکی خود در بیمارستان ساسان مشغول به ویزیت جانبازان شیمیایی است با اشاره به اینکه امکانات بیمارستان ساسان و رسیدگی به جانبازان شیمیایی بسیار عالی است گفت: اگرچه طبیعیتا همه امکانات در یک بیمارستان نمی گنجد اما امکانات عالی است و امیدواریم با تکنولوژی های وارد شده و تخصص و توان نیروهای ایرانی، توان به جایی برسد که همه بیماران شیمیایی در همین بیمارستان درمان شوند.

 وی افزود: امکانات از این بابت که حداکثر باشد مد نظرم نیست ولی درکل امکانات خوبی دارد و بطور نادر، افراد نیازمند اعزام به خارج از کشور می شوند که این درخور تقدیر است.

 پروفسور اشتانسل در پاسخ به سئوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه شخصا چه احساسی از درمان آسیب دیدگان جنگ دارد گفت: به علت آسیب هایی که این افراد دیده اند، برای من با بیماران دیگر فرق دارند. این بیماران در شرایطی هستند با تنگی شدید مجاری تنفسی روبرو شده اند چیزی که شاید در بسیاری از بیماران عادی مشاهده نشود. از این بابت به ایشان بسیار حساسم.

وی افزود: به عنوان یک متخصص ریه که سال های سال است در این زمینه فعالیت میکنم، بعضا با بیمارانی از همین طیف جانباز ها مواجه می شوم که نمیدانم نوع بیماریشان چیست و بسیار متفاوت هستند، دقیق نمی فهمی مشکل کجاست و این کار را سخت می کند. بنابراین در رفتار با این بیماران و نوع معاینات نهایت دقت را دارم.

سرتیم پزشکی آلمانی درمان جانبازان شیمیایی اعزام شده به ایران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه "سلاح کشتار شیمیایی و سموم آن را کشورهای غربی نظیر آلمان در اختیار صدام گذاشته و به اعتقاد کاربران و بسیاری از مردم ایران، حالا شما برای مداوای بیمارانی آمدید که خود عامل بیمار شدنشان بوده اید و این چه معنی میدهد" گفت: آلمان رسانه های ویژه ای دارد که اجازه انتشار بسیاری مطالب را به ایشان نمی دهند و مردم عادی خبر ندارند سیاسیون چه میکنند همانطور که من خبر ندارم و نداشتم که آیا این کشور به صدام کمک تسلیحاتی یا شیمیایی کرده است یا خیر...

اشتانسل گفت: من نمیتوانم تایید یا رد کنم که آلمان در این زمینه مقصر بوده است یا خیر چون باید این اطلاعات از طریق رسانه ها به گوش ما و مردم این کشور برسد که خب اشاره کردم، رسانه ها سکوت کرده اند.من خبر ندارم که آیا آلمان به عراق گازهای سمی داده است یا خیر اما به شدت مایلم هر کشوری که در این زمینه وارد شده مجازات شود.

 وی افزود: عاملان کمک شیمیایی به صدام، مجرمند و باید در محافل بین المللی قانونی محاکمه و مجازات شوند و من از این بابت بسیار متاسفم که مردم ایران من را به عنوان یک فرد آلمانی، عامل و مقصرقربانی شدن عزیزانشان می دانند.

اشتانسل در واکنش به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه وقتی در مراجعات ادواری (هر 6 ماه یکبار) به ایران با شهادت یکی از بیماران تحت درمانش مواجه می شود چه واکنشی نشان می دهد گفت: من واقعا متاسف می شوم. جانبازان در قلب من جای گرفته اند و من متاسف می شوم وقتی می بینم یک جوان زندگیش را که به سختی  و با دردگذرانده از دست می دهد.

 وی افزود: احساس خوبی با بیمارانم در ایران پیدا کرده ام که وابستگی آور و جدایی را سخت کرده است.

 سرتیم پزشکی آلمانی درمان جانبازان شیمیایی اعزام شده به ایران در پایان با اشاره به اینکه پیامش به مردم ایران تنها ابراز تاسف است گفت: علیرغم اینکه برایم خیلی سخت است که در یک جمعی حاضر شوم که مرا در قتل فرزندانش مقصر می داند، اما قول می دهم هر کاری از دستم بر بیاید برای این عزیزان با کمال میل انجام دهم.

 


منبع:

1. شهیدنیوز

2. باغ موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد