شنبه, 05 مهر 1399
شناسه خبر:3801

شاید این کتاب منفجر شود

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

کتاب «شاید این کتاب منفجر شود» به موضوع مین‌های به جا مانده از جنگ تحمیلی برای کودکان می‌پردازد.

کتاب «شاید این کتاب منفجر شود» نوشته رضا موزونی است که با تصویرگری سمانه صلواتی منتشر شده است.

این اثر که جایزه قلم طلایی پنجاهمین دوره دوسالانه تصویرگری بلگراد را از آن خود کرده، برای کودکان بالای 11 سال منتشر شده است و به موضوع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می‌پردازد.

مسابقه تصویرگری بلگراد به‌صورت دوسالانه از سوی انجمن طراحان و هنرمندان صربستان برگزار و تمامی انواع تصویرگری‌ها از قبیل: کتاب، مجله، روزنامه، انیمیشن و سایر رسانه‌های الکترونیکی را شامل می‌شود.

نویسنده که خودش از اهالی گیلان‌غرب است، در این کتاب می‌کوشد به کودکان درباره مین‌های به جا مانده از جنگ تحمیلی در شهرها و روستاهای مرزی کشور هشدارهای ایمنی دهد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «و جنگ روزی تمام می‌شود. آن‌وقت سربازها از دور، از دو طرف یک خط، برای هم دست تکان می‌دهند. آن وقت، تانک‌ها سر فرود می‌آورند و هواپیماها به آشیانه‌های‌شان باز می‌گردند... اما مین‌ها... مین‌ها نمی‌دانند که جنگ تمام شده است. آن‌ها همان‌جا زیرِ زمین جا خوش کرده‌اند.»

از رضا موزونی که زمانی مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه را بر عهده داشت، تاکنون آثاری چون تاتی؛ مجموعه شعر کودک با گویش کردی کرمانشاهی، م‍ورچ‍ه و گ‍ل‍ول‍ه ک‍ام‍وا، میمگه جاروبرقی(خاله جاروبرقی) و یخی که عاشق خورشید شد برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب «شاید این کتاب منفجر شود» را در قطع خشتی، 32 صفحه رنگی با شمارگان دو هزار و 500 نسخه و به بهای 10 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد