پنج شنبه, 26 تیر 1399
شناسه خبر:3847

مهمان باد و باران _ شهید صمد اقدمی

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

«مهمان باد و باران» نوشته «عبدالمجید نجفی» عنوان کتابی است که به شهید ورزشکار «صمد اقدمی» می پردازد.

نشر «فاتحان» با همکاری انتشارات «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» مجموعه کتاب هایی درباره «شهدای ورزشکار بسیجی» تهیه و منتشر می کند که یکی از مجلدات این مجموعه، «مهمان باد و باران » نام دارد. این کتاب نوشته «عبدالمجید نجفی» است که در قالب هشت داستان زندگی شهید «صمد اقدمی» را روایت می کند.

«یاد ایام»، «اسباب کشی»، «بالش های خیس»، «بهترین جای جهان»، «آسیا به نوبت»، «کوبنده»، «سال های دور از خانه»،«غم غریبی و غربت چو بر نمی تابم» عناوین فصل های کتاب هستند که در 141 صفحه به معرفی شهید می پردازند.

در پشت جلد کتاب درباره شهید «صمد اقدمی» می خوانیم:

«حسین، داود.بچه ها من اینجا هستم. زخمی شدم! من رو جا نذارین!

خدای من! کی تمام می شود این سرمای کشنده. انگار استخوان هایم از یخ ساخته شده. با این وجود همه چیز را به وضوح می بینم. رعشه درد و تنهایی را حس می کنم. تک تک اعضای بدنم می لرزند؛ انگار هرکدام سازی جداگانه می نوازند. این لرزش از هراس نیست. این زمستان بی پایان است که مرا بدجوری در تنگنا گذاشته است.

صمد اقدمی در سال 1336 درتبریز متولد شد. او عضو تیم بسکتبال آموزشگاه های تبریز بود. از همان مسیر به تیم ملی جوانان دعوت شد. در همان دوران (1361) در جبهه نیز حضور یافت.»

«مهمان باد و باران» نوشته «عبدالمجید نجفی» با شمارگان 1000 نسخه و بهای 2 هزار تومان توسط نشر «فاتحان» روانه بازار نشر شده است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد