پنج شنبه, 26 تیر 1399
شناسه خبر:3878

آرام پرتلاطم _ روایت هایی از خاطرات بانوی امدادگر دوران دفاع مقدس

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

«آرام پرتلاطم» عنوان کتابی است که به بیان خاطرات بانوی امدادگر «عذرا بیابانی» در دوران دفاع مقدس می پردازد.
کتاب «آرام پرتلاطم» نوشته سید هاشم حسینی و سمیه تیموری پور کتابی کوتاه درباره رشادت های بانو «عذرا بیایانی»، یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس است که در سه فصل «کودکی»، «انقلاب» و «جنگ» این بانوی امدادگر را به مخاطب معرفی می کند.

این کتاب در 63 صفحه گردآوری و سال 1397 توسط انتشارات «انصار الرضا (ع)» به چاپ رسیده است.

در بخش مقدمه کتاب می خوانیم:

«حضور مردم ایران در مقابله با هجوم رژیم بعثی عراق از برگ های زرین انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که برای همیشه در یادها ماندگار خواهد ماند. در این میان حضور دلیرانه و خستگی ناپذیر زنان در صحنه دفاع مقدس به عنوان یکی از عناصر اجتماعی و بارز رقم خورد و به حق در انجام تکالیف خود نسبت به اسلام و انقلاب از هیچ گونه حمایت کوتاهی نورزیدند و امام خمینی حضور زنان و اهمیت و تاثیرشان را این گونه بیان فرمودند: «اینجانب در طول این جنگ صحنه هایی از مادران، خواهران و همسران عزیز از دست داده دیده ام که گمان ندارم در غیر این انقلاب نظیری داشته باشد. این عظمت اسلام است که در چهره زنان انقلابی ما بحمدالله آشکار شده است.»

خطوط مقدم جبهه و رویارویی فیزیکی در میدان نبرد در قبضه دلیرمردان رزمنده بود و پشتیبانی و حمایت همه جانبه از آن ها وظیفه ای بر دوش زنان ایرانی که با افتخار و سربلند از انجام آن بیرون آمدند.

در این کتاب به مرور خاطرات بانویی می پردازیم کع طعم تلخ زندگی در روزگاران قبل از انقلاب را چشیده و مانند خیل عظیمی از بانوان ایرانی به مخالفت با حکومت پهلوی پرداخته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع جنگ، در قامت بانوی امدادگر در جبهه حاضر و تجربه های تلخ و شیرینی را از حضورش به یادگار دارد.»

گفتنی است کتاب «آرام پرتلاطم» نوشته سید هاشم حسینی و سمیه تیموری پور با شمارگان هزارنسخه و به بهای 10 هزار تومان از سوی انتشارات «انصار الرضا (ع)» روانه بازار نشر شده است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد