پنج شنبه, 26 تیر 1399
شناسه خبر:3912

«از سایگون تا مرصاد»_ امیر سرتیپ دوم زرهی ستاد جانباز مهدی رادفر

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

«از سایگون تا مرصاد» عنوان کتابی است که خاطرات امیر سرتیپ دوم زرهی ستاد جانباز «مهدی رادفر» در هشت سال دفاع مقدس را روایت می کند.

کتاب «از سایگون تا مرصاد» نوشته «علی حسین احمدی» با حمایت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران گردآوری و از سوی انتشارات «آتشبار» منتشر شده است.

این کتاب در 300 صفحه به بیان خاطرات امیر سرتیپ دوم زرهی ستاد جانباز «مهدی رادفر» در هشت سال دفاع مقدس می پردازد که از جمله خاطرات آن می توان به «تحصیل علم و نظامی گری»، «فرصتی برای تفحص بیشتر»، «چیفتن و اسکورپین درایران»، «از همدان تا سایگون»، «جان فشانی در سقز تا بانه»، «آغاز حماسه در جنوب کشور»، «نصر در هویزه»، «تحلیلی بر عملیات نصر»، «شهدای دانشجویان پیرو خط امام (ره) در هویزه»، «حماسه آفرینی ارتشبان در هویزه و سوسنگرد»، «جانبازی در روستای سوئدانی»، «پاتک سنگین دشمن در رمضان»، «پدافند از درب دیه تا فکه»، «کرخه کور»، «فرماندهی لشکر 81 رزمی کرمانشاه»، «حاجی شدن در سال 1366»، «خدمت در عرصه های دیگر» و «همسرم، رزمنده پشت جبهه» اشاره کرد.

گفتنی استف جانباز «مهدی رادفر» فرماندهی گروه رزمی اعزامی از لشکر 16 زرهی قزوین به کردستان برای مبارزه با عناصر ضد انقلاب دموکرات و کومله در دیوان ‌دره و هدایت تیپ یک لشکر 16 زرهی در سمت چپ سوسنگرد تا منطقه دغاغله در عملیات آزادسازی سوسنگرد و بسیاری از عملیات‌های دیگر را بر عهده داشته است.

کتاب «از سایگون تا مرصاد» نوشته علی حسین احمدی سال 1396 با شمارگان هزار نسخه و بهای 16 هزار تومان توسط انتشارات «آتشبار» به چاپ رسیده است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد