سه شنبه, 19 فروردين 1399
شناسه خبر:3914

ابد + ده سال: خاطرات اسارت سرتیپ فتورائی

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

کتاب ابد + ده سال مجموعه خاطرات امیر سرتیپ دوم اکبر فتورائی با نگارش و تدوین هادی عابدی است که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: «معمولاً واژه «نظامی» در اذهان تداعی‌کننده سختی، خشونت و جنگ است. به همین دلیل کمتر انتظار می‌رود افراد نظامی از روحیه‌ای لطیف و رفتاری ملایم برخوردار باشند.

پیش از اولین دیدارم با تیمسار اکبرفتورائی، گمان می‌کردم با فردی (به جهت منش و رفتار) خشک و فوق‌العاده مقرراتی روبه رو می شوم، اما لبخند صمیمانه و تواضع زائدالوصفی که وی در اولین دیدار از خود بروز داد، در مغایرت کامل با تصورات قبلی من بود. تجدید دیدارهای بعدی که تقریباً هفته‌ای دو بار به‌منظور ضبط خاطرات وی صورت می‌گرفت، زوایای پوشیده‌تری از روحیات این نظامی سال‌خورده را برایم روشن ساخت.»

 همچنین در پشت جلد این کتاب آمده است: «با آنکه حکم زندانم حبس ابد بود اما همواره در طول سال‌های حبس بر این باور بودم که خیلی زودتر از آن‌که به نظر می‌رسد آزاد خواهم شد.»

پدید آور، مصاحبه، تدوین و نگارش این کتاب هادی عابدی است که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

کتاب ابد+ ده سال در 217 صفحه، شمارگان 2500 نسخه، چاپ اول سال94 و با قیمت 10 هزار تومان از سوی نشر سوره مهر منتشر و روانه بازار شده است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد