پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4750

خاطراتی از منطقه عملیاتی کردستان در _ پیام رزمندگان

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

«پیام رزمندگان» عنوان کتابی جدید از انتشارات «سمیع» است که پیام ها و خاطراتی از دوران دفاع مقدس در منطقه عملیاتی کردستان را روایت می کند.

نوشته محمد رحمانی ترکمن منتشر شد.

نویسنده در این کتاب به مبارزات رزمندگان اسلام با رژیم بعثی و دشواری های پیش رو در منطقه عملیاتی کردستان پرداخته است و پیام رزمندگان مبارز در آن منطقه را به خواننده انتقال می دهد.

رحمانی ترکمن در مقدمه، هدف از نگارش این کتاب را بیان کرده و نوشته است:

«اینجانب محمد رحمانی ترکمن متولد 1315 تهران، پدر یک جانباز هستم. وقتی به ملاقات پسرم به جبهه در منطقه کردستان می رفتم، صمیمتی بین رزمندگان جوان و نوجوان مشاهده می کردم که با چه ذوق و شوقی به وظایفی که برعهده شان بود به نحو احسن انجام می دادند و به آن کار ایمان داشتند.

یادم هست در صبح آن روزی که به دیواندره حمله شد از پادگان «هفت تیر» کمک خواستند و چند نفری برای مقابله با کومله با علاقه شدید آماده رزم شدند.

چیزی طول نکشید، پس از یک ساعت و نیم رزمندگان خوب و الهیی را که با آن صدق و صفا برای نبرد و مصاف با دشمنان داخلی رفته بودند، جانشان را نثار انقلاب و اسلام کردند و شهید شدند. بدن های مطهرشان را با پتو پوشانده و آورده اند. چه جوانانی رشید و با غیرت بودند. یادم هست که صبح همان روز با هم سر یک سفره غذا می خوردیم و آن ها شاد با علاقه با هم گفت و گو می کردند و می خندیدند و صبحانه شان را صرف می کردند. من از رفتارشان لذت می بردم و در واقع متوجه جریانات خوب و یکدلی شان شده بوده ام. به روح پاکشان درود می فرستم.

برآن شدم تا با تدوین این نوشتار یاد و خاطره آن عزیزان را ثبت کنم و پیامشان را به آیندگان برسانم.»

کتاب «پیام رزمندگان» نوشته محمد رحمانی ترکمن در قطع رقعی و 60 صفحه از سوی انتشارت «سمیع» به چاپ رسیده است.

«توجه به هم نوعان»، «حجاب زن ارزش اوست»، «یار مظلوم باشید»، «پیام شهید»، «کمک خالصانه»، «انتظارات شهدا از دولت و مردم»، «تلاش در علم پزشکی و صنعت»، «سیاست آمریکا، سیاست زورگویی»، «توجه به دستورات الهی»، «یاد خدا» و «هوای جبهه» از جمله پیام ها و خاطرات خواندنی در کتاب است.

 

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد