یکشنبه, 09 آذر 1399
شناسه خبر:4772

خاطرات یک سردار در «چفیه های زخمی»

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

کتاب «چفیه های زخمی»، خاطرات سردار حاج احمد مسعودی است که برش هایی از خاطرات ایشان در دوران دفاع مقدس را روایت می کند.

کتاب «چفیه های زخمی» نوشته سید حسن حسینی ارسنجانی عنوان کتابی است که در 312 صفحه خاطرات سردار حاج احمد مسعودی را بیان می کند.

سردار مسعودی در زمان دانش آموزی به جبهه‌ می‌رود و به درجه جانبازی نائل می‌شود. او در عملیات‌های مختلفی از جمله« بدر»، «خیبر» و «کربلای 4» حضور داشته و روایت‌های دست اولی از این عملیات‌ها را برای خواننده‌ روایت می‌کند.

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب با زبانی ساده دلایل پذیرفتن نگارش این کتاب را توضیح داده و می نویسد:

«وقتی پیش نویس کتاب را از برادر مسعودی گرفتم، با خودم گفتم: دو سه ماه وقت لازم است تا سروسامان پیدا کند و به دست چاپ سپرده شود. اما بعد که دست به کار مطالعه اش شدم، دیدم اوراق درهم و برهمی است که سال ها قبل از نوار پیاده شده و با دست خط هایی از کلاس سوم راهنمایی گرفته به بالا نوشته شده که نه تنها سروتهش معلوم نیست از نظر جمله بندی و نگارش هم فوق العاده مشکل دارد.

دست از کار کشیدم و اوراق را جمع و جور کردم تا در اولین فرصت به صاحبش برگردانم اما وقتی با حاجی روبرو شدم، از گردنبند طبی و جسم خرد و خاکشیرش خجالت کشیدم و لحن کلامم را تغییر دادم و با روی خوش گفتم: برای سروسامان دادن به دست نوشته های خاطراتتان خدمت رسیده ام و برای انجام این کار لازم است جلسات مکرری را مزاحمتان بشوم. با تمام مشکلات جسمی ای که داشت، پذیرفت ...»

چاپ نخست «چفیه های زخمی» نوشته سید حسن حسینی ارسنجانی سال 1394 با شمارگان 2500 نسخه و به بهای 13 هزار تومان از سوی انتشارات «سوره مهر» روانه بازار نشر شده است.

 

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد