یکشنبه, 28 دی 1399
شناسه خبر:5029

جنگ با طعم _ یک لیوان چای برای فرمانده

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

کتاب «یک لیوان چای برای فرمانده»، مجموعه ای از داستان های کوتاه با محور جنگ ایران و عراق، از سوی انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

کتاب «یک لیوان چای برای فرمانده»، نوشته محمدرضا نقوی شامل 9 داستان کوتاه از روزهای جنگ و دفاع مقدس است که گوشه از رشادت های رزمندگان کشورمان را روایت می کند.

«زنده‌ام»، «رضا دژبان کُش»، «آن دو روز»، «سربازان يخ‌زده»، «تور»، «تسبيح»، «يک ليوان چاي براي فرمانده»، «سه نخل» و «کِرِم سنگر» داستان های کوتاه این مجموعه را تشکیل می دهند.

در مقدمه کتاب آمده است: «گفته اند و چه خوش گفته اند «جنگ ما گنج بود» و در این گنج اشیا قیمتی با ارزش گوناگونی وجود دارد که برخی معرفی شده و بسیاری دیگر هنوز در حافظه ها جا خوش کرده است. در جریان دفاع مقدس اقشار مختلفی از جامعه درگیر بودند.

لذا تدوین دیده ها و شنیده ها و تجربه های آنان در قالب های مختلف اعم از رمان، داستان کوتاه و ... بخشی از تلاش های عرصه فرهنگی است و انتقال میراث و ارزش های دفاع مقدس به نسل های حاضر و آیندگان اقدامی ارزشمند و درخور تحسین است. مجموعه پیش رو شامل چندین داستان کوتاه از صحنه های مختلف دفاع مقدس است که فداکاری و ایثارگری رزمندگان را به زیبایی به تصویر می کشد.»

چاپ اول کتاب «یک لیوان چای برای فرمانده»، نوشته محمدرضا نقوی، زمستان 1396 در شمارگان 2 هزار نسخه، بهای 4 هزار تومان و در 64 صفحه به همت انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

 

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد