سه شنبه, 16 خرداد 1402
شناسه خبر:6047

اسوه های فضیلت؛ فرهنگ نامه شهدای روحانی استان خراسان رضوی

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

اسوه های فضیلت فرهنگ نامه در خصوص زندگی نامه و خاطرات به جا مانده از شهدای روحانی خراسان رضوی است. آنانی که ولادت شان و یا اقامت و گلزارشان در این استان بوده است.
 
اسوه های فضیلت؛ فرهنگ نامه شهدای روحانی استان خراسان رضوی (2ج)

نام کتاب: اسوه های فضیلت

موضوع: فرهنگ نامه شهدای روحانی استان خراسان رضوی (2ج)

نویسنده: سید سعید موسوی

ناشر: ستاد یادواره شهدای روحانی خراسان رضوی

تاریخ نشر: 1389

شمارگان: 2500 جلد

چکیده:

اسوه های فضیلت فرهنگ نامه در خصوص زندگی نامه و خاطرات به جا مانده از شهدای روحانی خراسان رضوی است. آنانی که ولادت شان و یا اقامت و گلزارشان در این استان بوده است.

این کتاب که کاری از سید سعید موسوی و به کوشش ستاد یادواره شهدای روحانی استان خراسان رضوی به چاپ رسید. در دو مجلد تنظیم شده است به صورتی که از حرف الف تا س در جلد نخست و از حرف «س» تا انتها در جلد دوم گنجانیده شده است.

در این کتاب می توان اطلاعات مفیدی از زندگی و خاطرات شهدای شاخص این استان مانند روحانی شهید عبدالحسین برونسی و دیگر شهدا به دست آورد.

کتاب اسوه های فضیلت در سال 1389 و در شمارگان 2500 جلد به بازار کتاب عرضه شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

بسیج مدرسه عشق است؛ بیایید درس عشق بیاموزید.

عشق به لقاء الله و عاشقان حسین الله علیه السلام و مشتاقان زیارت کربلا، مگر نمی دانید که کربلا رفتن خون می خواهد، با کنج خانه نشستن و یا حسین یا حسین گفتن راه کربلا باز نمی شود…

اگر جنازه ای داشتم، دوست دارم گره مشتم را باز نکنید تا دشمنان بدانند تا زنده ایم دست از سر آن ها بر نخواهیم داشت، دهانم را نبندید تا کوردلان به صداقت راه ما پی ببرند، که تا آخرین نفس ندای جنگ جنگ تا پیروزی و «هیهات من الذله» را تکرار خواهیم کرد.

چشمانم را باز بگذارید تا کج اندیشان باور کنند که به زور به جبهه نرفته ایم بلکه راهمان را با چشم باز انتخاب کرده ایم و چه زیباست که لباس رزم کفنم شود.

 

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد