پنج شنبه, 08 اسفند 1398
شناسه خبر:3783

پشتیبان ولایت فقیه باشید

  • انداز قلم

شهید «سید عبدالکریم اتقیاء» در سال 1361 به منطقه جنوب کشور اعزام شد و در تاریخ 16 آبان 1361 در عملیات پیروزمندانه محرم به فیض شهادت نائل آمد.

خاطرات دفاع مقدس

شهید «سید عبدالکریم اتقیاء» در دهم دی‌ماه و سال 1337 در خانواده‌ای سادات و متدین در شهر ساحلی بندر انزلی دیده به جهان گشود.

شهید پس از سپری کردن تحصیلات دوران متوسطه در شهر خود در کنکور سراسری شرکت و موفق به کسب امتیاز و قبولی در دانشگاه گیلان در رشته شیلات شد.

 وی به مدت یک سال در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل بود که مقارن با انقلاب فرهنگی شد و در رابطه با توطئه اجانب و پاک‌سازی گروهک‌های وابسته به شرق و غرب، ایشان با نهادهای انقلابی فعالیت و حضوری مستمر درصحنه‌های سیاسی و فرهنگی جامعه ایفاء کرد.

سید عبدالکریم قبل از انقلاب به سبب تعلیم و تربیت خانواده جوانی پاک و مؤمن بود و برای دستیابی به آگاهی سیاسی و عقیدتی خویش کتب علمی و مذهبی اندیشمندان را با دقت و علاقه مطالعه می‌کرد و به‌خصوص علاقه‌ای وصف‌ناپذیر به تفاسیر قرآن مجید و کتاب جامع المقدمات عربی و کتاب‌های استاد شهید مرتضی مطهری و شهید دستغیب داشت.

وی چون جوانی بااستعداد و آگاه و اهل ذوق بود از توانایی و قدرت استعداد و بیان نیکویی نیز برخوردار بود و نیز تقوایی الهی را سرلوحه زندگی خود قرار داده و بر تزکیه نفس و انجام اعمال عبادی مواظبت و مراقبت خاصی داشت و نسبت با اهل خانواده و دوستان بسیار متواضع و فروتن بود.

او با شروع جنگ تحمیلی از سوی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای حضور در جبهه نبرد به دستور حضرت امام خمینی (ره) دیگر سر از پا نمی‌شناخت و باوجودی که برادرش در جبهه حضور داشت، از پدرش درخواست کرد که جبهه احتیاج به نیرو دارد و بر ما تکلیف است که به ندای حسین زمان حضرت امام (رض) لبیک بگوییم.

سید عبدالکریم به‌محض جلب رضایت پدر به همراه بسیجیان عازم مناطق جنگی جنوب کشور شد و مدت چهار ماه با بعثیان کافر نبرد کرد و در اعزام بعدی در سال 1361 باز به منطقه جنوب و در موسیان اعزام شد و در عملیات پیروزمندانه محرم در تاریخ 16 آبان 1361 به فیض شهادت نائل آمد.

قسمتی از وصیتنامه شهید «سید عبدالکریم اتقیاء»

برادران و خواهرانم: به شما وصیت می‌کنم امام خمینی (ره) را هیچ‌گاه تنها نگذارید و به فرمان‌ها ایشان موبه‌مو عمل نمایید و از اختلاف پرهیز کنید و با یکدیگر وحدت داشته باشید و از اختلاف بپرهیزید که اختلاف فقط به نفع دشمنان اسلام است.

امام خمینی (ره) و روحانیون مبارز و پیرو خط امام را رها نکنید و تنها نگذارید و دولت اسلامی و مکتبی را کمک کنید و پشتیبان آن باشید زیرا که همان دولت مستضعفان است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

شاهرخ آدم خوار است!

شاهرخ آدم خوار است!

روزهای اول جنگ بود. شاهرخ با بسیاری از رفقای قدیم و جدید به سوی آبادان رفته بود. هر شب به سوی مواضع دشمن می رفتند و با شبیخون به دشمن از آنها تلفات می گرفتند. شاهرخ در نفوذ به مناطق دشمن بدون سلاح می رفت و با سلاح برمی گشت! هیبت عجیبی داشت. حتی عراقی...
حر انقلاب؛ بی مزار و بی نشان

حر انقلاب؛ بی مزار و بی نشان

قهرمان کشتی فرنگی بود. وزن فوق سنگین. در اردوی تیم ملی هم حضور داشت. اما رفقایش انسانهای خوبی نبودند. هر روز بعد از باشگاه به دنبال کاباره و خلاف و ...بودند. کم کم به اینکار عادت کرد.
عاشق صادق

عاشق صادق

پدرش حاج شیخ علی امام جماعت مسجد شیخ لطف الله اصفهان بود. ایشان علاقه خاصی به رضا داشت. نور معنوی عجیبی در چهره این پسر می دید. این علاقه بی دلیل نبود. رضا هوش و استعداد عجیبی داشت.
دیده بان شجاعی که دستور آتش به سنگر خودش را داد

دیده بان شجاعی که دستور آتش به سنگر خودش را داد

سی ام اردیبهشت سال 67 بود. قبل از اینکه بخوابم به سنگر بچه های دیده بانی رفتم. شب خنکی بود و آسمان پر از ستاره. از بچه ها وضعیت خطوط دشمن و جا به جایی ها را سوال کردم. بعد هم توسط بی سیم با دیدگاه شهید مومنی تماس گرفتم.
مهاجر مجاهد و شهید غریب

مهاجر مجاهد و شهید غریب

گمنامی او به گونه ای دیگر بود. او در غربت عجیبی به شهادت رسید. پیکرهای شهدای عملیات والفجر 9 به شهرستان بجستان آمد. تمامی شهدا توسط خانواده هایشان تشییع و تدفین شد. اما یک شهید هنوز مانده! کسی برای تحویل پیکر او اقدام نکرده!
دعای شهادت پای سفر عقد!

دعای شهادت پای سفر عقد!

رفته بودیم. برای مراسم عقد. قرار بود حضرت آیت الله مدنی خطبه عقد ما را جاری کند. قبل از شروع مراسم، علی آقا رو به من کرد و گفت: شنیده ام که عروس هرچه در مراسم عقد از خدا بخواهد خدا اجابت می کند. نگاهش کردم و گفتم: چه آرزویی داری؟!
رویای صادقه: مادرم منتظر است مرا شناسایی کن!

رویای صادقه: مادرم منتظر است مرا شناسایی کن!

عملیات والفجر 8 تازه به پایان رسیده بود. پیکرهای شهدا به ستاد معراج شهدای تهران منتقل شد. در بین شهدا شهیدی بود که پیکرش کاملا سالم بود. فقط ترکش بزرگی شبیه یک نعلبکی به سمت چپ سینه اش اصابت کرده و در کنار قلبش ایستاده بود. هیچ مشخصاتی نداشت. نه پلاک...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

شهید فرضعلی صمدی شجاع بیست و چهارم مرداد ماه 1362 در منطقه بان سعید کیونانات در درگیری با احزاب کومله و دموکرات به شهادت رسید.

مجموعه فیلم

شهید حاج قاسم میر حسینی در سال 1365 در شلمچه و در عملیات کربلای 5 پس از ساماندهی نیروها در حین عملیات بر اثر اصابت تیر...

Category: دفاع مقدس

«غاده جابر» همسر شهید چمران در بخشی از گفته هایش این چنین می گوید: در یک مقطعی از زمان خیلی خودخواه بودم و می گفتم...

Category: دفاع مقدس

شهید محسن وزوایی در دهم ارديبهشت سال 61 ، در 22 سالگي هنگام هدايت نيروهاي تحت امر خود، بر اثر اصابت گلوله و تركش به...

Category: دفاع مقدس
اسناد متنی دفاع مقدس

در هر آیه از قرآن کریم هزاران نکته و راز جا دارد و کتابت و خوشنویسی قرآن از ارزشمندترین هنر های اسلامی است .یکی از شهدای بزرگوار و هنرمند ایران شهید "شریف اشراف "معاون، لشکر 21 حمزه که در دوران دفاع ...

سي سال پيش در چنين روزي وقتي در عمليات بدر به شهادت رسيد، مدال فرماندهي لشكر 27 محمدرسول الله را بر سينه داشت.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در شهرستان ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده ...

یکم مردادماه سال 1362 جمعی از رزمندگان گردهم می آیند و در پارچه ای نوشته ای شهادت نامه و و دعای عهد بهشتی خود را امضا می کنند. روزهای بعد به جمع امضاء کنندگان اضافه می شود و در نهایت 48 رزمنده این ...