شنبه, 05 مهر 1399
شناسه خبر:3783

پشتیبان ولایت فقیه باشید

  • انداز قلم

شهید «سید عبدالکریم اتقیاء» در سال 1361 به منطقه جنوب کشور اعزام شد و در تاریخ 16 آبان 1361 در عملیات پیروزمندانه محرم به فیض شهادت نائل آمد.

خاطرات دفاع مقدس

شهید «سید عبدالکریم اتقیاء» در دهم دی‌ماه و سال 1337 در خانواده‌ای سادات و متدین در شهر ساحلی بندر انزلی دیده به جهان گشود.

شهید پس از سپری کردن تحصیلات دوران متوسطه در شهر خود در کنکور سراسری شرکت و موفق به کسب امتیاز و قبولی در دانشگاه گیلان در رشته شیلات شد.

 وی به مدت یک سال در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل بود که مقارن با انقلاب فرهنگی شد و در رابطه با توطئه اجانب و پاک‌سازی گروهک‌های وابسته به شرق و غرب، ایشان با نهادهای انقلابی فعالیت و حضوری مستمر درصحنه‌های سیاسی و فرهنگی جامعه ایفاء کرد.

سید عبدالکریم قبل از انقلاب به سبب تعلیم و تربیت خانواده جوانی پاک و مؤمن بود و برای دستیابی به آگاهی سیاسی و عقیدتی خویش کتب علمی و مذهبی اندیشمندان را با دقت و علاقه مطالعه می‌کرد و به‌خصوص علاقه‌ای وصف‌ناپذیر به تفاسیر قرآن مجید و کتاب جامع المقدمات عربی و کتاب‌های استاد شهید مرتضی مطهری و شهید دستغیب داشت.

وی چون جوانی بااستعداد و آگاه و اهل ذوق بود از توانایی و قدرت استعداد و بیان نیکویی نیز برخوردار بود و نیز تقوایی الهی را سرلوحه زندگی خود قرار داده و بر تزکیه نفس و انجام اعمال عبادی مواظبت و مراقبت خاصی داشت و نسبت با اهل خانواده و دوستان بسیار متواضع و فروتن بود.

او با شروع جنگ تحمیلی از سوی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای حضور در جبهه نبرد به دستور حضرت امام خمینی (ره) دیگر سر از پا نمی‌شناخت و باوجودی که برادرش در جبهه حضور داشت، از پدرش درخواست کرد که جبهه احتیاج به نیرو دارد و بر ما تکلیف است که به ندای حسین زمان حضرت امام (رض) لبیک بگوییم.

سید عبدالکریم به‌محض جلب رضایت پدر به همراه بسیجیان عازم مناطق جنگی جنوب کشور شد و مدت چهار ماه با بعثیان کافر نبرد کرد و در اعزام بعدی در سال 1361 باز به منطقه جنوب و در موسیان اعزام شد و در عملیات پیروزمندانه محرم در تاریخ 16 آبان 1361 به فیض شهادت نائل آمد.

قسمتی از وصیتنامه شهید «سید عبدالکریم اتقیاء»

برادران و خواهرانم: به شما وصیت می‌کنم امام خمینی (ره) را هیچ‌گاه تنها نگذارید و به فرمان‌ها ایشان موبه‌مو عمل نمایید و از اختلاف پرهیز کنید و با یکدیگر وحدت داشته باشید و از اختلاف بپرهیزید که اختلاف فقط به نفع دشمنان اسلام است.

امام خمینی (ره) و روحانیون مبارز و پیرو خط امام را رها نکنید و تنها نگذارید و دولت اسلامی و مکتبی را کمک کنید و پشتیبان آن باشید زیرا که همان دولت مستضعفان است.

 

 

منبع: نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

 بمباران هوایی پارچین «ولی الله» را آسمانی کرد

بمباران هوایی پارچین «ولی الله» را آسمانی کرد

عصر روز دوشنبه بود که بچه های صنایع نظامی پارچین مشغول کار بودند، اندکی بعد صدای هواپیماهای دشمن به گوش رسید و شروع به بمباران هوایی کردند که ناگهان بمبی در محوطه صنایع دفاع پارچین منفجر شد و «ولی الله هداوند سوری» به شهادت رسید.
به فکر تأمین سعادت خود باشید

به فکر تأمین سعادت خود باشید

شهید «سعادت احمدی منه جینی» در گوشه ای از یادداشت های خود نوشت: ای گروه بندگان خدا از او بترسيد هم اکنون که بدن سالم و فضایل وسيع داريد به فکر تامين سعادت خود باشيد پيش از آنکه به چنگال بيماری و مرگ بيفتيد.
عاشورایی پُر مایه!

عاشورایی پُر مایه!

قبل از فرارسیدن محرم، تلفنی از تهران درخواست پارچه مشکی، پرچم و بیرق می کرد. به کمک بچه ها، همه سنگرها را با پارچه های مشکی سیاهپوش می کرد. روایتی متفاوت و خواندنی از سردار شهید "حجت الله ملاآقایی" را در ادامه می خوانید.
فرمانده متواضع!

فرمانده متواضع!

آنقدر متواضع و بی ادعا بود که گاهی برخی از نیروهای مهندسی حتی تا پایان ماموریتشان نمی فهمیدند که او فرمانده است، چرا که در تمام مدت همانند دیگر نیروها پا به پای آنها کار می کرد. خاطره ای دیگر از سردار شهید"حجت الله ملاآقایی" را در ادامه می خوانید.
فرمانده خبره!

فرمانده خبره!

سردار "شهید ملاآقایی" در آینده نگری و برنامه ریزی بسیار خبره بود. مدتها بود گردان در تامین راننده پایه یک با مشکل مواجه شده بود. اما او کاری کرد که به قول خودش نیاز ده سالهِ گردان تامین شد.
روزهای سخت جدایی در راه است

روزهای سخت جدایی در راه است

مادر شهید "وهاب جوانمردی" نقل می کند: در آخرین باری که به مرخصی که آمده بود به یکی از دوستانش گفته بود برای مادرم روزهای سخت جدایی در راه است...
 دست های به خون غلتیده...

دست های به خون غلتیده...

این شهیدان بلند بالا خاطرات شیرین و زیادی دارند، از اتفاقات و رویداد های نادر و گاه تعجب بر انگیزی که برایش رخ داده است.

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

مادر شهید محسن وزوایی خدا را شاکر است که چنین فرزندی تربیت کرده است. این مادر شهید می گوید: خدا را شکر آنطور که خواسته...

Category: دفاع مقدس

سردارو ولی الله همت در بخشی از خاطرات خود از شهید محمد بروجردی اینگونه بیان می کند:بروجردی هم انسان عمل بود، هم انسان...

Category: دفاع مقدس

ورزش باستانی در سنگر مهر و دوستی که ضرب آن با قابلمه و میل و تخته شنای آن تفنگ و کباده آن قبضه آرپی جی است. و شوخ طبعی...

Category: دفاع مقدس