شنبه, 05 مهر 1399
شناسه خبر:3797

شناور در معراج سرخ ؛ مناجات خواندنی شهید حسینی

  • انداز قلم

شهید "امید حسینی" در مناجات خود با خدا چنین می نویسد :«خدايا مرا به سوى خود ببر و خطاهايم را به بزرگواري ات ببخش ، اينک عزم سفر كرده‌ام و مى‌آيم تا در جمع خداجويان حضور يابم ، خدايا به جبهه مى‌آيم مرا در حین سفر راهنما باش و در معراجى سرخ پيكرم را در خون شناور ساز.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید امید حسینی فرزند جمشید هفتم خردادماه 1345 در روستای نادر آباد از طوایف ایل شوهان شهرستان مهران در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود ، با رسیدن  به سن جوانی سنت حسنه پیغمبر را به جای آورد.

با شروع جنگ تحمیلی  با عضویت در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی جهت دفاع از کیان دین اسلام در منطقه چنگوله به عنوان رزمنده در لشکر 114 امیرالمومنین (ع) به دفاع پرداخت و پس از رشادت های فراوان در چهارمین روز از بهمن ماه 1364 بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن به جمع شهدا پیوست ، مزار این شهید والامقام در جوار امامزاده علی صالح(ع) قرار دارد.و از او یک دختر به یادگار مانده است.

خدایا در معراجى سرخ، پيكرم را در خون شناور ساز!


متن مناجات و وصیت نامه شهید امید حسینی

وَلَا تَقُولُوا لِمَن يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِن لَّا تَشْعُرُونَ (154)
«آنهايى كه در راه خدا كشته مى‌شوند خيال نكنيد كه مرده‌اند  بلكه زنده‌اند و لكن شما درک نمى‌كنيد»

مناجات شهید

خدايا پرنده‌ام اما بال پرواز ندارم ، بال هايم را مى‌گشايم و با تمامى قدرت عزم پرواز مى‌كنم اما گويى تلاش بيهوده‌اى را تكرار مى‌كنم و عاقبت خسته و درمانده در گوشه‌اى مى‌نشينم و به انديشه فرو مى‌روم، روزهايى را به ياد مى آورم كه چون پرنده‌اى سبک بال در آسمان آرزوهايم پرواز مي كنم و گل هاى اميدم را مى چينم و ديرى نمى‌پايد كه واپسين پرتوهاى نور را نيز در خود حل مى‌كنم و چون سنگى سخت به تيرگى مي گرايم

 خدايا چه سخت است بى تو بودن ، شايد مرا به خود وا گذاشته‌اى ، اما تو مهربانترين مهربانانى

 خدايا مرا به سوى خود ببر و خطاهايم را به بزرگواريت ببخش ، اينک عزم سفر كرده‌ام و مى‌آيم تا در جمع خداجويان حضور يابم ، خدايا به جبهه مى‌آيم مرا در حین سفر راهنما باش و در معراجى سرخ پيكرم را در خون شناور ساز
 
 به نام خداوند سبحان و با درود بر پيام آوران الهى به ويژه پيامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) كه هدايت بشر را به عهده گرفت و با سلام بر حضرت مهدى(عج) منجى عالم بشريت و با سلام بر نایب برحقش امام امت خمينى بت‌شكن، قبل از هر چيز از مادرم به خاطر زحمات بسيارى كه برايم كشيده تشكر مى‌كنم

سفارش به مادر

مادر جان مرا حلال كن كه باعث اذيت تو شده‌ام و از كودكى زحمات بسيارى برايم تحمل كردى استقامت داشته باش ناراحتى به خود راه مده و افتخار كن كه فرزندى را به اسلام هديه كردى
مادر جان هنگامى كه روبروى جنازه‌ام قرار گرفتى گريه نكن كه موجب خوشحالى دشمنانم شود.شهادت عين عروسى من است و عروس من شهادت است

توصیه به ملت ایران

 سخنى چند با ملت ايران به خصوص اهالى شهرمان،امام را تنها نگذاريد كه نجات دهنده قلب ماست برادران و خواهران مى‌دانيد كه انقلاب اسلامى به جوانان شهادت‌طلب احتياج دارد ، اگر شهادت كه نهايت آرزوى من است نصيبم شد . اميدوارم اسلحه‌ام را برداريد و به ميدان آیيد.

در خاتمه وصيت نامه‌ را با چند قطعه شعر و دعاى هميشگى براى امام امت پايان مي دهم .

شور عشق جَاهَدُوا فِینَا زد بر سرم
رهگشاى قرب وحدت شد به خونين پيكرم
بهر استحكام دين از جان و مال بگذشته‌ام 
زنده باد اسلام را با خون خود بنوشته‌ام

 

 

منبع:

1. اداره اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

 بمباران هوایی پارچین «ولی الله» را آسمانی کرد

بمباران هوایی پارچین «ولی الله» را آسمانی کرد

عصر روز دوشنبه بود که بچه های صنایع نظامی پارچین مشغول کار بودند، اندکی بعد صدای هواپیماهای دشمن به گوش رسید و شروع به بمباران هوایی کردند که ناگهان بمبی در محوطه صنایع دفاع پارچین منفجر شد و «ولی الله هداوند سوری» به شهادت رسید.
به فکر تأمین سعادت خود باشید

به فکر تأمین سعادت خود باشید

شهید «سعادت احمدی منه جینی» در گوشه ای از یادداشت های خود نوشت: ای گروه بندگان خدا از او بترسيد هم اکنون که بدن سالم و فضایل وسيع داريد به فکر تامين سعادت خود باشيد پيش از آنکه به چنگال بيماری و مرگ بيفتيد.
عاشورایی پُر مایه!

عاشورایی پُر مایه!

قبل از فرارسیدن محرم، تلفنی از تهران درخواست پارچه مشکی، پرچم و بیرق می کرد. به کمک بچه ها، همه سنگرها را با پارچه های مشکی سیاهپوش می کرد. روایتی متفاوت و خواندنی از سردار شهید "حجت الله ملاآقایی" را در ادامه می خوانید.
فرمانده متواضع!

فرمانده متواضع!

آنقدر متواضع و بی ادعا بود که گاهی برخی از نیروهای مهندسی حتی تا پایان ماموریتشان نمی فهمیدند که او فرمانده است، چرا که در تمام مدت همانند دیگر نیروها پا به پای آنها کار می کرد. خاطره ای دیگر از سردار شهید"حجت الله ملاآقایی" را در ادامه می خوانید.
فرمانده خبره!

فرمانده خبره!

سردار "شهید ملاآقایی" در آینده نگری و برنامه ریزی بسیار خبره بود. مدتها بود گردان در تامین راننده پایه یک با مشکل مواجه شده بود. اما او کاری کرد که به قول خودش نیاز ده سالهِ گردان تامین شد.
روزهای سخت جدایی در راه است

روزهای سخت جدایی در راه است

مادر شهید "وهاب جوانمردی" نقل می کند: در آخرین باری که به مرخصی که آمده بود به یکی از دوستانش گفته بود برای مادرم روزهای سخت جدایی در راه است...
 دست های به خون غلتیده...

دست های به خون غلتیده...

این شهیدان بلند بالا خاطرات شیرین و زیادی دارند، از اتفاقات و رویداد های نادر و گاه تعجب بر انگیزی که برایش رخ داده است.

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

Category: دفاع مقدس

عمليات بيت‌المقدس با هدف آزادسازي خرمشهر، پادگان حميد، هويزه، خيبر، حسينيه؛ عمليات رمضان با هدف دور كردن آتش دشمن از...

Category: دفاع مقدس

شهید حسن شفیع زاده «بنیانگذار توپخانه سپاه» در هشتم اردیبهشت ماه 1366 در منطقه عملياتي كربلاي 10 در شمالغرب (منطقه...

Category: دفاع مقدس