جمعه, 09 اسفند 1398
شناسه خبر:3798

فرمانده قرارگاه نجف اشرف: وقتی از حسد و کبر دوری کنید "خدا" را می بینید

  • انداز قلم

شهید "محمدحسن ابراهیمی ورکیانی" در قسمت دوم وصیت نامه اش آورده است: «خواهران عزيزم وقتی از غيبت، حسد و حب دنيا پرهيز كنيد اینقدر قوی می شوید که احساس ميكنيد خدا را داريد مي بينيد.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید «محمدحسن ابراهیمی ورکیانی»، یادگار «حسینعلی» و «زینب» پنجم آذر ماه 1341 در شهرستان ری دیده به جهان گشود. ایشان تا پایان دوره متوسطه در رشته راه و ساختمان درس خواند و دیپلم گرفت و در سال 1361 ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در پنجم بهمن ماه  1365 با سمت مسئول تعاون رزمی و عضو شورای فرماندهی قرارگاه نجف اشرف در شلمچه هنگام اقامه نماز بر اثر اصابت ترکش به ســینه و قلب به شهادت رسید. پیکر وی را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند.

متن وصیت نامه شهید

خواهران عزيزم من در اين مدت به شما خيلى بى‌احترامى كردم يا اهانت كردم مرا ببخشيد و مرا حلال كنيد.

قدر یکدیگر را بدانید

خواهران عزيزم تو را به خدا قسم قدر و ارزش يكديگر را بدانيد و از غيبت و حسد و كبر و دروغ و حب دنيا خلاصه رذایل اخلاقى پرهيز كنيد وقتى از اينها دورى جستيد اینقدر قوی می شوید که احساس ميكنيد خدا را داريد ميبينيد عزيزانم بهترين هدف الله است و كسى كه ميتواند ما را زودتر به الله برساند خط ولايت فقیه است.

الگویتان حضرت زینب(س) باشد

اگر خواستيد بياد من گريه كنيد براى امام حسين (ع) و خانواده‌اش گريه كنيد و پيرو حضرت زينب (س) باشيد و از اين بانوى عزيز درس فداكارى و ايثار و صبر را ياد بگيريد.

چند سفارش ویژه

در پايان چند نكته و درخواست از خانواده‌ام و كليه خواهران و برادران مسلمان كه اين وصيت نامه را ميخوانند يا ميشنوند دارم، اميدوارم كه خداوند به همه توفيق اجراى آنها را عطا بفرمايد.

1- خواهران و برادران عزيز وجود مقدس امام عزيز (خمينى كبير) نعمت بزرگى است كه خدا به ما عطا فرموده شكر اين نعمت را بجاى آوريد و قدرش را بدانيد و تا آخرين نفس و قطره خون امام عزيز را تنها نگذاريد و به دستورات او مو به مو عمل كنيد و بدانيد كه دستورات او دستورات خداست.

2- صف هاى نماز جمعه و دعاى كميل و مساجد را پر كنيد و اين سنگرهاى عظيم را خالى نگذاريد.

3- هر كس بر گردن من حقى دارد كه من نتوانستم حق او را ادا كنم و يا غيبتى كرده‌ام مرا ببخشد، انشاءالله كه خداوند نيز بر او خواهد بخشيد.

4- در پايان از خواهران و برادران ميخواهم كه راه ما را ادامه دهند تا نداى الله اكبر و لا اله الا الله و محمد رسول الله و على ولى الله بر جهان طنين افكند.

همسرم مرا ببخش

همسر عزيزم ميدانم از موقعى كه من با تو ازدواج كردم اكثر اوقات پيش تو نبودم و آن چيزهایى كه تو ميخواستى و وظيفه‌ام بود كه برايت فراهم كنم نتوانستم برايت فراهم كنم، همسر عزيزم بايد خيلى مرا ببخشيد چه كنم كه اسلام در خطر بود و بايد بيشتر اوقاتم را براى اسلام ميگذاشتم و به نداى «هل من ناصرین ینصرنی» حسين زمان خمينى بت‌شكن لبيک می گفتم.

توفیق خدمت

همسر عزيزم خداوند انشاءالله به شما صبر عنايت فرمايد و شما را از مقربان خاص درگاهش قرار دهد و به شما توفيق دهد كه بتوانيد بيشترين خدمت را به اسلام كنيد و با عفت و پاكدامنى و گذشت و اخلاق نيكو براى ديگران الگو باشيد و رهرو حضرت فاطمه (س) و دختر گرانبهايش حضرت زينب (س) باشى.

پسرم یکی از سربازان امام زمان (عج) باشد

همسرم با توكل و عنايت به خداوند متعال محمد مهدى پسر عزيزم را طورى تربيت كن كه يكى از سربازان خاص آقا امام زمان (عج) باشد و كارى را انتخاب كه بهتر و بيشتر به اسلام و جامعه اسلامى خدمت كند و وقتى بزرگ شد برايش تعريف كن كه پدرش چرا به جبهه رفت و هدفش چه بود و چه آرزویى براى فرزندان خود داشت و ....

همسر عزيزم مجدداً از تو خواهش ميكنم كه مرا ببخشى و از من راضى باشى چون ميدانم كه من به تو بد كردم و نتوانستم حق شوهرى را ادا كنم، ولى چه كنم بيشتر از اين نتوانستم.

خلاصه به بزرگوارى و گذشت خود مرا ببخش و از خداوند قادر ميخواهم به شما اجر و صبر جزيل عنايت‌فرمايد.

محمد مهدى جان، پسر عزيزم اين چند كلمه را براى شما مينويسم، كه وقتى بزرگ شدى بخوان و به آن عمل كن:

مهدى جان وقتى تو هنوز به دنيا نيامده بودى من آرزو داشتم كه خداوند پسرى به من بدهد كه وقتى من از دنيا رفتم راهم را ادامه دهد، خدا را صد هزار مرتبه را شكر كه اين آرزويم برآورده شد.

پسرم خوب درس بخوان تا بتوانى در آينده براى جامعه اسلامى عنصرى مفيد باشى و در هر كارى كه ميكنى هميشه خدا را در نظر داشته باش.

ديگر صحبتى ندارم ولى دوباره به شما و مادرت سفارش ميكنم كه هميشه خدا را در نظر داشته باشى و پيرو ولايت فقيه باشيد.

والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته محمدحسن ابراهيمى/ دهم خرداد ماه 1365

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

شاهرخ آدم خوار است!

شاهرخ آدم خوار است!

روزهای اول جنگ بود. شاهرخ با بسیاری از رفقای قدیم و جدید به سوی آبادان رفته بود. هر شب به سوی مواضع دشمن می رفتند و با شبیخون به دشمن از آنها تلفات می گرفتند. شاهرخ در نفوذ به مناطق دشمن بدون سلاح می رفت و با سلاح برمی گشت! هیبت عجیبی داشت. حتی عراقی...
حر انقلاب؛ بی مزار و بی نشان

حر انقلاب؛ بی مزار و بی نشان

قهرمان کشتی فرنگی بود. وزن فوق سنگین. در اردوی تیم ملی هم حضور داشت. اما رفقایش انسانهای خوبی نبودند. هر روز بعد از باشگاه به دنبال کاباره و خلاف و ...بودند. کم کم به اینکار عادت کرد.
عاشق صادق

عاشق صادق

پدرش حاج شیخ علی امام جماعت مسجد شیخ لطف الله اصفهان بود. ایشان علاقه خاصی به رضا داشت. نور معنوی عجیبی در چهره این پسر می دید. این علاقه بی دلیل نبود. رضا هوش و استعداد عجیبی داشت.
دیده بان شجاعی که دستور آتش به سنگر خودش را داد

دیده بان شجاعی که دستور آتش به سنگر خودش را داد

سی ام اردیبهشت سال 67 بود. قبل از اینکه بخوابم به سنگر بچه های دیده بانی رفتم. شب خنکی بود و آسمان پر از ستاره. از بچه ها وضعیت خطوط دشمن و جا به جایی ها را سوال کردم. بعد هم توسط بی سیم با دیدگاه شهید مومنی تماس گرفتم.
مهاجر مجاهد و شهید غریب

مهاجر مجاهد و شهید غریب

گمنامی او به گونه ای دیگر بود. او در غربت عجیبی به شهادت رسید. پیکرهای شهدای عملیات والفجر 9 به شهرستان بجستان آمد. تمامی شهدا توسط خانواده هایشان تشییع و تدفین شد. اما یک شهید هنوز مانده! کسی برای تحویل پیکر او اقدام نکرده!
دعای شهادت پای سفر عقد!

دعای شهادت پای سفر عقد!

رفته بودیم. برای مراسم عقد. قرار بود حضرت آیت الله مدنی خطبه عقد ما را جاری کند. قبل از شروع مراسم، علی آقا رو به من کرد و گفت: شنیده ام که عروس هرچه در مراسم عقد از خدا بخواهد خدا اجابت می کند. نگاهش کردم و گفتم: چه آرزویی داری؟!
رویای صادقه: مادرم منتظر است مرا شناسایی کن!

رویای صادقه: مادرم منتظر است مرا شناسایی کن!

عملیات والفجر 8 تازه به پایان رسیده بود. پیکرهای شهدا به ستاد معراج شهدای تهران منتقل شد. در بین شهدا شهیدی بود که پیکرش کاملا سالم بود. فقط ترکش بزرگی شبیه یک نعلبکی به سمت چپ سینه اش اصابت کرده و در کنار قلبش ایستاده بود. هیچ مشخصاتی نداشت. نه پلاک...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

شهید فرضعلی صمدی شجاع بیست و چهارم مرداد ماه 1362 در منطقه بان سعید کیونانات در درگیری با احزاب کومله و دموکرات به شهادت رسید.

مجموعه فیلم

دومین قسمت از مجموعه اول روایت فتح؛ گزارشی از نبرد سنگین رزمندگان اسلام در چهارمین روز عملیات_والفجر۸

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس
اسناد متنی دفاع مقدس

در هر آیه از قرآن کریم هزاران نکته و راز جا دارد و کتابت و خوشنویسی قرآن از ارزشمندترین هنر های اسلامی است .یکی از شهدای بزرگوار و هنرمند ایران شهید "شریف اشراف "معاون، لشکر 21 حمزه که در دوران دفاع ...

سي سال پيش در چنين روزي وقتي در عمليات بدر به شهادت رسيد، مدال فرماندهي لشكر 27 محمدرسول الله را بر سينه داشت.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در شهرستان ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده ...

یکم مردادماه سال 1362 جمعی از رزمندگان گردهم می آیند و در پارچه ای نوشته ای شهادت نامه و و دعای عهد بهشتی خود را امضا می کنند. روزهای بعد به جمع امضاء کنندگان اضافه می شود و در نهایت 48 رزمنده این ...