پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4711

به فکر تأمین سعادت خود باشید

  • انداز قلم

شهید «سعادت احمدی منه جینی» در گوشه ای از یادداشت های خود نوشت: ای گروه بندگان خدا از او بترسيد هم اکنون که بدن سالم و فضایل وسيع داريد به فکر تامين سعادت خود باشيد پيش از آنکه به چنگال بيماری و مرگ بيفتيد.

خاطرات دفاع مقدس

شهید «سعادت احمدی منه جینی» یادگار «بیاضعلی» و «اکرم» که در نهم مهر ماه 1340، در شهرستان خلخال دیده به جهان گشود. ایشان تا چهارم ابتدایی درس خواند و به حرفهِ خیاطی روی آورد و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در دهم اسفند ماه 1365 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. پیکر وی را در امامزاده عقیل اسلامشهر به خاک سپردند.

رازهايی از يادداشت های شهيد "سعادت احمدی"

در سپاه حقايقی است نهفته و پنهان که جزو اصلان به مکتبش بدان دست نيابند و چون دست يافتند ديگر پرواز می کنند، پروازی عارفانه در لباس مقدس و هدفی معين که فرا سويش رضای خداست.

الهی بر هر که داغ محبت خود نهادی خرمن وجودش را به باد نيستی بردی، الهی هر که ترا شناخت هر چه غير تو بود بيانداخت.

آنکس که ترا شناخت جان راچه کند *** فرزند و عيال و خانمان را چه کند

ديوانه کنی هردو جهانش بخشی *** ديوانه تو هر دو جهان را چه کند

ای مردم شايسته دستور خدا و دستور آنها را که خدا فرمان پيروی ايشان را داده وا مگذاريد که خدا نعمتش را که به شما داده دگرگون می سازد. جوانان عزيز تا جوان هستيد بايد بار خود را ببنديد زيرا عبادت جوانی عصای پيری است تا مهلت کار داريد کار کنيد.

ای گروه بندگان خدا از او بترسيد هم اکنون که بدن سالم و فضایل وسيع داريد به فکر تامين سعادت خود باشيد پيش از آنکه به چنگال بيماری و مرگ بيفتيد و به جايگاه تنگ قبر درآیيد بکوشيد قبل از اينکه گردنهای شما در آتش برود خود را با روزه گرفتن و کم خوردن لاغر سازيد. قدمها را در کارهای خير بکار بياندازيد و با انفاق مال در راه خدا خود را از اموال خود جدا سازيد، اين بدنهای فانی شونده را در راه روح و جان خود فدا نمایيد و در اين کار بخل نورزيد.

در مذهب عشق جز نکورا نکشند *** لاغر صفان زشت خورانکشند

گر عاشق صادقی ز کشتن مهراس *** مردار بود هر آنکه او رانکشند

الهي قوتی به زبانم ده که وقتی برخاک می افتم همانند مولايم علی (ع) فرياد بزنم: فزت برب الکعبه، من باتفکر دراين راه مقدس گام نهاده و در خود فرورفته و سپس با رهنمود های امام عزيزان راه را ادامه دادم. خدايا: شکر به درگاهت که دعای اين حقير درگاهت را مستجاب کرده، شهادت رانصيبم ساختی.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

قاب عکس !

قاب عکس !

سه نفر از خانواده آقای پازوکی به هنگام شروع جنگ به جبهه رفتند . هر بار که اعزام می شدند ، هر سه باهم می رفتند و هر سه نفر با هم بر می گشتند .هر سه نفر یک منطقه را انتخاب کرده بودند . پدر و دو فرزندش ، مصطفی پازوکی و دو فرزند عزیزش اسدالله و مسعود یا...
حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

شهید مصطفی سفید رو در سال 1349 در اول آذر ماه به دنیا آمدن ابشان حاصل ازدواج آقای محمد عیسی و خانم اقوام علی محمدی هستند . مصطفی آخرین بچه ی این خانواده بودند . ایشان مدرک دیپلم خود را در شهر تهران گرفتند . به خاطر اینکه در ملایر به دنیا آمدند و به ع...
مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

ایشان در فعالیت های بسیاری شرکت داشتند. ولی بالاخره شهادت که ایشان تشنه اش بودند در اسلام آباد غرب و در عملیات مرصاد در تاریخ ششم مرداد 1367 نصیبش شد و به شهادت رسید. و پیکر مطهرشان در ده امام پاکدشت به حاک سپرده شد.
روایتی از یک زندگی عاشقانه

روایتی از یک زندگی عاشقانه

شهید داود گودرزی تله جردی در دوم دی سال 1360 بود. من در اوج جوانی به آینده ای روشن فکر می کردم که قرار بود در یک پیوند مقدس رقم بخورد. تا این که یک روز داود به خواستگاری ام آمد. چهره ای بسیار متین و آرام داشت . من در همان جلسه ی اول ، محو شخصیت ، پاک...
 مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

شهيدان علی اصغر و عباس به دست ضدانقلاب به شهادت رسیدند و شهید محمود با شروع جنگ تحميلی بعنوان فرمانده سردشت در منطقه سردشت حضور داشت و در عملياتهای آزادسازی خرمشهر حضورش مستمر و شجاعانه بود.
نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

بعد از طی کردن مدت دو سال خدمت مقدس سربازی بدلیل شرایط جنگ و حساسیت آن زمان و فرمانی از سوی فرماندهی کل قوا از نیروهایی که مدت سربازیشان به پایان رسیده فراخوان کردند که بصورت داوطلبانه چند ماهی در جبهه به دفاع از میهن اسلامی بپردازند.
توصیه های به ملت شریف ایران

توصیه های به ملت شریف ایران

ای برادر و ای خواهر مسلمان من به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که همیشه به یاد خداوند متعال باشید و همیشه به یاد امام عزیز نور چشم همه مسلمان جهان به اوست که هیچگاه از یاد او غافل نشوید. و همیشه به یاد او باشید و هر چند که خداوند و امام عزیز می...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

سخنان سرلشکر شهید حسن باقری پیرامون وجود امدادهای غیبی در جبهه های نبرد حق علیه باطل.

Category: دفاع مقدس

تصاویر حضور شهید مهدی باکری در جبهه های حق علیه باطل، کاری از گروه تلویزیونی شاهد.

Category: دفاع مقدس

مین قسمت از مجموعه اول روایت فتح؛ گزارشی از سبک زندگی رزمندگان عملیات_والفجر۸

Category: دفاع مقدس