پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4743

عاشقانه های شهید

  • انداز قلم

شهید «عبدالرحیم حقیری» در یکی از نامه خود به همسرش نوشته است؛ همسرم همیشه به یاد تو هستم و تو از نظرم محو نمی شوی. خدا میداند که هر شب با تو هستم و یک لحظه از تو از روح جدا نیستم. تو را دوست دارم. و همیشه به یاد تو می باشم.

خاطرات دفاع مقدس

شهید عبدالرحیم حقیری، دوازدهم مرداد ماه 1342، در شهرستان جویبار چشم به جهان گشود. پدرش عزیز، کشاورزی می کرد و مادرش سکینه نام داشت. ایشان تا پایان دوره متوسطه در رشته علوم و فنون نظامی درس خواند و دیپلم گرفت و سپس مدتی تعمیرکار خودرو کار می کرد و در سال 1362 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان پاسدار خدمت می کرد.

این شهید گرانقدر در نهم اردیبهشت ماه 1368، در اهواز به شهادت رسید. پیکر وی را در روستای کهنک تابعه شهرستان دماوند به خاک سپردند.

نامه شهید به همسرش:

بسمه تعالی

سلام بر یگانه منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله العظم مهدی موعود امام زمان سلام الله علیه السلام بر حضرت امام خمینی و سلام نائب او حضرت آیت الله و یاران صدیق او سلام و درود بر خانواده های شهدای جنگ بدر خنین تا کربلای حسینی و کربلای خمینی و سلام همه رزمندگان اسلام از صدر اسلام تا کربلای خمینی.

سلام بر تو ای همسر عزیز و مهربانم سلام بر تو ای مونس شبهای تارم. سلام بر تو ای ودیعه الهی و نعمت خدائی، سلام بر تو ای مومن و ای مخلص و ای مونس، سلام بر تو که همدم، همدرد و هم رازه و همراه و همسر من خدا رو شکر می گویم که بدانی من همسر خوب و مومن آفریدی.

خدایا، تو را شکر می کنم که به من همسری مهربان عنایت کرده ای، خدایا از تو می خواهم که دین او را کامل کنی، از تو می خواهم که اخلاقش را نیکو گردانی و از تو ای معبود می خواهم که او را از نظر سیرت باطنی و ظاهری و دین و اخلاق و اخلاص نیکو و زیبا و کامل گردانی.

خدایا، تو را شکر می گویم که با دادن همسر خوب مرا از تنهایی دنیا نجات داده ای، خدایا خودت او را از همه لحاظ محفوظ گردان. خدایا روزی آنها را وسیع بگردان. خدایا دین و دنیا و آخرت آنها را کامل گردان. خدایا، بدن او زا سالم گردان و گرفتاری آنها را رفع بگردان. خدایا آنها را روز به روز خدایی گردان. خدایا ما را هم نسبت به این نعمت خوب شکرگزار قرار بده.

همسرم همیشه به یاد تو هستم و تو از نظرم محو نمی شوی. خدا میداند که هر شب با تو هستم و یک لحظه از تو از روح جدا نیستم. تو را دوست دارم. و همیشه به یاد تو می باشم. دوستدار شما رحیم.

ششم دی ماه 67/ امضاء

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

قاب عکس !

قاب عکس !

سه نفر از خانواده آقای پازوکی به هنگام شروع جنگ به جبهه رفتند . هر بار که اعزام می شدند ، هر سه باهم می رفتند و هر سه نفر با هم بر می گشتند .هر سه نفر یک منطقه را انتخاب کرده بودند . پدر و دو فرزندش ، مصطفی پازوکی و دو فرزند عزیزش اسدالله و مسعود یا...
حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

شهید مصطفی سفید رو در سال 1349 در اول آذر ماه به دنیا آمدن ابشان حاصل ازدواج آقای محمد عیسی و خانم اقوام علی محمدی هستند . مصطفی آخرین بچه ی این خانواده بودند . ایشان مدرک دیپلم خود را در شهر تهران گرفتند . به خاطر اینکه در ملایر به دنیا آمدند و به ع...
مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

ایشان در فعالیت های بسیاری شرکت داشتند. ولی بالاخره شهادت که ایشان تشنه اش بودند در اسلام آباد غرب و در عملیات مرصاد در تاریخ ششم مرداد 1367 نصیبش شد و به شهادت رسید. و پیکر مطهرشان در ده امام پاکدشت به حاک سپرده شد.
روایتی از یک زندگی عاشقانه

روایتی از یک زندگی عاشقانه

شهید داود گودرزی تله جردی در دوم دی سال 1360 بود. من در اوج جوانی به آینده ای روشن فکر می کردم که قرار بود در یک پیوند مقدس رقم بخورد. تا این که یک روز داود به خواستگاری ام آمد. چهره ای بسیار متین و آرام داشت . من در همان جلسه ی اول ، محو شخصیت ، پاک...
 مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

شهيدان علی اصغر و عباس به دست ضدانقلاب به شهادت رسیدند و شهید محمود با شروع جنگ تحميلی بعنوان فرمانده سردشت در منطقه سردشت حضور داشت و در عملياتهای آزادسازی خرمشهر حضورش مستمر و شجاعانه بود.
نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

بعد از طی کردن مدت دو سال خدمت مقدس سربازی بدلیل شرایط جنگ و حساسیت آن زمان و فرمانی از سوی فرماندهی کل قوا از نیروهایی که مدت سربازیشان به پایان رسیده فراخوان کردند که بصورت داوطلبانه چند ماهی در جبهه به دفاع از میهن اسلامی بپردازند.
توصیه های به ملت شریف ایران

توصیه های به ملت شریف ایران

ای برادر و ای خواهر مسلمان من به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که همیشه به یاد خداوند متعال باشید و همیشه به یاد امام عزیز نور چشم همه مسلمان جهان به اوست که هیچگاه از یاد او غافل نشوید. و همیشه به یاد او باشید و هر چند که خداوند و امام عزیز می...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس

شهید فرخی نژاد در عملياتي که شهيد شد، فرمانده ي لشکر سليماني بود و معاونش سيد حسن هاشمي؛ عمليات کربلاي 5 درمنطقه...

Category: دفاع مقدس