پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4757

عاشقی شهید

  • انداز قلم

شهید «اسماعیل خوش سیر» درد و دل های خود را اینگونه نوشته است: بارالها از اینکه به این بنده حقیر و گناهکار لیاقت رفتن به جبهه دادی شکر گزارم.

خاطرات دفاع مقدس

شهید اسماعیل خوش سیر، یکم فروردین 1346، در شهرستان ری دیده به جهان گشود. پدرش سلیمان، فروشنده دوره گرد بود و مادرش افروز نام داشت.

ایشان تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. نهم مرداد 1367، با سمت آر پی جی زن در اسلام آباد غرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. پیکر وی را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند.

لازم به ذکر است برادر دیگر اسماعیل که ابراهیم نام داشت نیز  به درجه رفیع شهادت نائل شده است.

مناجات نامه شهید؛

بسمه تعالی

پس از حمد و ثنای خداوند متعال و سلام بر ائمه اطهار؛ سلام بر خانواده های شهدا، ایران جانبازان، مفقودین. بارالها ما را با شهدا مشعور کن. بارالهی عاشقت کشتم. اما چه کنم که نفس اماره نمی گذارد نفس بر من گناهکار غلبه کرده و می خواهم به سویت بیایم. از طرفی گناه زیادی و از طرفی آنقدر توبه کرده ام و به عهد خود وفا نکرده ام که نمی دانم چطور به سویت بیایم.

و آنقدر مهربانی هایت شنیده ام که عاشقت گشتم... در حدیث قدسی () خداوند عزوجل می فرماید اگر تمامی بندگانم صالح و عابد بودند عده ای بنده گناهکار می آفریدم که گناه کنند و بعد توبه کنند من آنها را ببخشم. خدایا ما را آخر عاقبت به بخیر بگردان.

خدایا نمی دانم چطور شکر بندگیت را به جا بیاورم که لاقل گوشه ای از شکرت را به جا آوردم. خدایا شرمنده ام روسیاهم ذلیلم: بارالها از اینکه به این بنده حقیر و گناهکار لیاقت رفتن به جبهه دادی شکر گزارم. خدایا از اینکه لیاقت در کنار این عزیزان که امام امت دست و بازوی این عزیزان می بوسد و به این بوسه افتخار می کند، شکرگزارم.

خدایا از اینکه لیاقت دادی در کنار این عاشقان ثارالله این عاشقان که سر از پا نمی شناسند، این عاشقان که از خانه و کاشانه پدر و مادر خواهر و برادر و همسر و فرزند دل کند و به این دیار غربت آمده و این چنین جان خود را فدا می کنند. این چنین ایثار می کنند نمی دانم چطور شکرگزار باشم. خدایا به حق محمد(ص) و آل محمد(ص) قسمت می دهم که ما را آنی به خودمان وامگذاری.

خدایا، به حق محمد(ص) و آل محمد(ص) قسمت می دهم که ما را مدیون این خون شهدا قرار مده. السلام علیکم و اباعبدالله الحسین.

برادران عزیز، امام عزیز، نایب مهدی(عج) این مرد بزرگ را هرگز تنها مگذارید. در همه حال و همه جا یاریش کنید مبادا که پشت به حق کنید. دعا به جان امام، فرج مهدی(عج)، پیروزی رزمندگان، شفای معلولین و مجروحین و آزادی اسیران یادتان نرود.

برادر حقیر و کوچک شما/ اسماعیل خوش سیر

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

قاب عکس !

قاب عکس !

سه نفر از خانواده آقای پازوکی به هنگام شروع جنگ به جبهه رفتند . هر بار که اعزام می شدند ، هر سه باهم می رفتند و هر سه نفر با هم بر می گشتند .هر سه نفر یک منطقه را انتخاب کرده بودند . پدر و دو فرزندش ، مصطفی پازوکی و دو فرزند عزیزش اسدالله و مسعود یا...
حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

شهید مصطفی سفید رو در سال 1349 در اول آذر ماه به دنیا آمدن ابشان حاصل ازدواج آقای محمد عیسی و خانم اقوام علی محمدی هستند . مصطفی آخرین بچه ی این خانواده بودند . ایشان مدرک دیپلم خود را در شهر تهران گرفتند . به خاطر اینکه در ملایر به دنیا آمدند و به ع...
مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

ایشان در فعالیت های بسیاری شرکت داشتند. ولی بالاخره شهادت که ایشان تشنه اش بودند در اسلام آباد غرب و در عملیات مرصاد در تاریخ ششم مرداد 1367 نصیبش شد و به شهادت رسید. و پیکر مطهرشان در ده امام پاکدشت به حاک سپرده شد.
روایتی از یک زندگی عاشقانه

روایتی از یک زندگی عاشقانه

شهید داود گودرزی تله جردی در دوم دی سال 1360 بود. من در اوج جوانی به آینده ای روشن فکر می کردم که قرار بود در یک پیوند مقدس رقم بخورد. تا این که یک روز داود به خواستگاری ام آمد. چهره ای بسیار متین و آرام داشت . من در همان جلسه ی اول ، محو شخصیت ، پاک...
 مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

شهيدان علی اصغر و عباس به دست ضدانقلاب به شهادت رسیدند و شهید محمود با شروع جنگ تحميلی بعنوان فرمانده سردشت در منطقه سردشت حضور داشت و در عملياتهای آزادسازی خرمشهر حضورش مستمر و شجاعانه بود.
نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

بعد از طی کردن مدت دو سال خدمت مقدس سربازی بدلیل شرایط جنگ و حساسیت آن زمان و فرمانی از سوی فرماندهی کل قوا از نیروهایی که مدت سربازیشان به پایان رسیده فراخوان کردند که بصورت داوطلبانه چند ماهی در جبهه به دفاع از میهن اسلامی بپردازند.
توصیه های به ملت شریف ایران

توصیه های به ملت شریف ایران

ای برادر و ای خواهر مسلمان من به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که همیشه به یاد خداوند متعال باشید و همیشه به یاد امام عزیز نور چشم همه مسلمان جهان به اوست که هیچگاه از یاد او غافل نشوید. و همیشه به یاد او باشید و هر چند که خداوند و امام عزیز می...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره گویی دفاع مقدس و رونمایی از سایت نهضت خاطره گویی

Category: نهضت خاطره گویی

Category: دفاع مقدس

توصیفات حجت الاسلام و المسلمین راجی از شهید سید حسن شاهچراغی

Category: دفاع مقدس