پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4760

وعده ای که وفا نکرد!

  • انداز قلم

سلام بر فرزندان خوبم ليلا، علی اكبر و رقيه، اميدوارم حالتان خوب باشد، ليلا دخترم اميدوارم كه تو درست را خوب بخوانی، علی اكبر پسرم اميدوارم كه حال تو هم خوب باشد و مادر را اذیت نکنی، به امید دیدار...!

خاطرات دفاع مقدس

شهید حسین هداوند، دوم اردیبهشت 1335، در روستای چنگی از توابع شهرستان پاکدشت به دنیا آمد. پدرش رستم و مادرش زهرا نام داشت.

ایشان تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند صنایع دفاع بود. سال 1358 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

این شهید گرانقدر در سوم مرداد ماه 1367، در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای روستای ده امام تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید «حسین هداوند» در روز چهارشنبه بیست و نهم تیر ماه 67 نوشته است را در ادامه می خوانید؛

بسم الله الرحمن الرحيم

با عرض سلام به رهبر كبير انقلاب و با سلام بر شهدا و رزمندگان اسلام و خانواده شهدا و با عرض سلام بر شما مادر خوب و خواهر گرامي و برادران بزرگوارم و با سلام بر خانواده خودم منيژه و فرزندانم و با سلام بر زن برادرانم و برادر زاده هاي عزيزم:

اميدوارم كه حال شما عزيزان خوب و سلامت بوده باشيد و هيچ ناراحتي نداشته باشيد اگر از احوال اين بنده حقير خواسته باشيد. بحمدالله خوب و سلامت هستم و هيچ ناراحتي ندارم و اميدوارم كه شما هم براي من ناراحت نباشيد كه من در اينجا به قول محسن مي خورم و می خوابم.

 الان كه دارم براي شما عزيزان نامه مي نويسم روز چهارشنبه بیست و نهم تیر ماه 67 ساعت هفت و پنج دقیقه غروب مي باشد اين را بگويم كه ما تا ديروز در غرب بوديم و امروز به جنوب آمديم و به اميد خدا جنگ هم كه مي خواهد صلح شود.

و سلام مرا به پدر و مادر و برادران و زن برادر و خواهران و شوهر خواهران خودت برسان و سلام مرا بر آمنه كه آن را فراموش كرده بودم برسان و همچنين به ديگر دوستان و آشنايان منيژه از احوال خانه و بچه ها برايم بنويس كه من چند شب پيش خواب بچه ها را ديدم از اينجا براي ليلا و علي اكبر مي نويسم.

با شما خداحافظي مي كنم سلام بر فرزندان خوبم ليلا و علي اكبر و رقيه اميدوارم كه حال شما خوب بوده باشد و ليلا دخترم اميدوارم كه تو درست را خوب بخوانی. علی اكبر پسرم اميدوارم كه حال تو هم خوب بوده باشد و اگر شما از حال پدر خود خواسته باشيد. خوب هستم پسرم اميدوارم كه تو زياد مامان را اذيت نكنيد ديگر عرضی ندارم خداحافظ به اميد ديدار.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

قاب عکس !

قاب عکس !

سه نفر از خانواده آقای پازوکی به هنگام شروع جنگ به جبهه رفتند . هر بار که اعزام می شدند ، هر سه باهم می رفتند و هر سه نفر با هم بر می گشتند .هر سه نفر یک منطقه را انتخاب کرده بودند . پدر و دو فرزندش ، مصطفی پازوکی و دو فرزند عزیزش اسدالله و مسعود یا...
حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

حماسه آفرین«مرصاد» شهید مصطفی سفید رو

شهید مصطفی سفید رو در سال 1349 در اول آذر ماه به دنیا آمدن ابشان حاصل ازدواج آقای محمد عیسی و خانم اقوام علی محمدی هستند . مصطفی آخرین بچه ی این خانواده بودند . ایشان مدرک دیپلم خود را در شهر تهران گرفتند . به خاطر اینکه در ملایر به دنیا آمدند و به ع...
مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

مروری بر زندگی شهید عملیات مرصاد «حسن مظفر»

ایشان در فعالیت های بسیاری شرکت داشتند. ولی بالاخره شهادت که ایشان تشنه اش بودند در اسلام آباد غرب و در عملیات مرصاد در تاریخ ششم مرداد 1367 نصیبش شد و به شهادت رسید. و پیکر مطهرشان در ده امام پاکدشت به حاک سپرده شد.
روایتی از یک زندگی عاشقانه

روایتی از یک زندگی عاشقانه

شهید داود گودرزی تله جردی در دوم دی سال 1360 بود. من در اوج جوانی به آینده ای روشن فکر می کردم که قرار بود در یک پیوند مقدس رقم بخورد. تا این که یک روز داود به خواستگاری ام آمد. چهره ای بسیار متین و آرام داشت . من در همان جلسه ی اول ، محو شخصیت ، پاک...
 مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

مروری بر زندگی سه برادر شهید از شهر ری

شهيدان علی اصغر و عباس به دست ضدانقلاب به شهادت رسیدند و شهید محمود با شروع جنگ تحميلی بعنوان فرمانده سردشت در منطقه سردشت حضور داشت و در عملياتهای آزادسازی خرمشهر حضورش مستمر و شجاعانه بود.
نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

نگاهی به زندگی شهید بی نشان خسرو صادقی

بعد از طی کردن مدت دو سال خدمت مقدس سربازی بدلیل شرایط جنگ و حساسیت آن زمان و فرمانی از سوی فرماندهی کل قوا از نیروهایی که مدت سربازیشان به پایان رسیده فراخوان کردند که بصورت داوطلبانه چند ماهی در جبهه به دفاع از میهن اسلامی بپردازند.
توصیه های به ملت شریف ایران

توصیه های به ملت شریف ایران

ای برادر و ای خواهر مسلمان من به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که همیشه به یاد خداوند متعال باشید و همیشه به یاد امام عزیز نور چشم همه مسلمان جهان به اوست که هیچگاه از یاد او غافل نشوید. و همیشه به یاد او باشید و هر چند که خداوند و امام عزیز می...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

از ارومیه دو نفر پاسدار با نام های مهدی باکری و حسن شفیع زاده آمدند و گفتند که خمپاره 120 آوردیم وقصد رفتن به آبادان...

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس

«حاج حسین خرازی» فرمانده لشکر امام حسین(ع) طی «عملیات کربلای۵»، در هشتم اسفند ماه 1365 ، به شهادت رسید.

Category: دفاع مقدس