یکشنبه, 09 آذر 1399
شناسه خبر:4766

توصیه های به ملت شریف ایران

  • انداز قلم

ای برادر و ای خواهر مسلمان من به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که همیشه به یاد خداوند متعال باشید و همیشه به یاد امام عزیز نور چشم همه مسلمان جهان به اوست که هیچگاه از یاد او غافل نشوید. و همیشه به یاد او باشید و هر چند که خداوند و امام عزیز می فرمایند به گوش خود بخرید و عمل کنید و هیچوقت جبهه ها را خالی نگذارید و فکر نکنید که جبهه خبری نیست و جبهه احتیاج به نیرو نیست در همه حال در جبهه ها حضور بهم رسانید.

خاطرات دفاع مقدس

شهید حسن احمدی/ دهم تیر 1349، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش ابوالقاسم و مادرش طوبا نام داشت. تا اول متوسطه در رشته راه و ساختمان درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. ششم مرداد 1367، در اسلام آباد غرب توسط اشرار مسلح بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت، شهید شد. پیکرش را در امامزاده عقیل شهرستان اسلامشهر به خاک سپردند.

من خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده ام و در انتظار فوز عظیم شهادتم .امام خمینی

شهادت نامه «شهید حسن احمدی» را که با سالار شهیدان آغاز کرده است را در ادامه می خوانید؛

بسم رب الشهداء و الصدیقین

با نام «الله» پاسدار حرمت خون شهیدان ، با عرض سلام خدمت آقا امام زمان و نایب بر حقش امام امت و با عرض سلام به خانواده شهداء که چشم و چراغ این ملت هستند ، و با عرض سلام خدمت خانواده عزیزم و با عرض سلام خدمت برادرانم .

امیدوارم که حالتان خوب باشد و هیچ گونه نگرانی و ناراحتی نداشته باشید و با عرض سلام خدمت تنها خواهر کوچکم امیدوارم که حالتان خوب باشد و باری قرض از مزاحمت چند نکته ای بود که قبل از مرگ باید برای شما بگویم بر هر فرد مسلمان نوشتن وصیت نامه واجب است چند سخنی با برادران و خواهران هم وطنم که در آینده مملکت و کشور به دست آنها خواهد چرخید .

ای برادر و ای خواهر مسلمان من به عنوان یک برادر کوچک از شما می خواهم که همیشه به یاد خداوند متعال باشید و همیشه به یاد امام عزیز نور چشم همه مسلمان جهان به اوست که هیچگاه از یاد او غافل نشوید.

و همیشه به یاد او باشید و هر چند که خداوند و امام عزیز می فرمایند به گوش خود یخرید و عمل کنید و هیچوقت جبهه ها را حالی نگذارید و فکر نکنید که جبهه خبری نیست و جبهه احتیاج به نیرو نیست در همه حال در جبهه ها حضور بهم رسانید.

و از کمک خود به رزمندگان دریغ نفرمائید و از یاد نبرید و همیشه به یاد این منافقین از خدا بی خبر باشید که خدای نکرده در بین شما و امام نفوذ نکنند و کاری را که نباید بکنند می کنند و هیچ گاه از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری نکنید.

که در محضر خداوند گناهکار هستید ، و چند سخن با خانواده ام باری پدر و مادر عزیزم هیچگاه از یاد خداوند غافل نباشید همیشه و در همه حال به یاد خدا و نماز را به پا دارید که هر چه داریم از اوست.

هیچگاه پشت سر مردم حرف نزنید و هیچگاه نگذارید عده ای سود طلب پشت سر این دولت و این امام عزیز حرفی نزنند و از شما فقط می خواهم که برادرانم را به جبهه ها برسانید.

و خواهرم را عشق به فاطمه زهرا (ع) بیاموزید و به حجاب او واقعا علاقه خاصی نشان دهید و از دوستان و فامیلها و آشنایان حلالیت مرا طلب کنید و مرا در بهشت زهرا دفن کنید و تمامی وسایل مرا برای آمرزش من صدقه دهید.

و تنها وصیتی که با برادرانم دارم هیچگاه از یاد خدا غافل نباشید و به یاد امام عزیز باشید و همیشه د جبهه ها حضور برسانید و هر کدام به خواهران و برادران بزرگتر و کوچکتر و مخصوصا پدر و مادر و تمامی آشنایان احترام بگذارید.

و به فکر حجاب خواهر خود باشید هیچگاه از یاد درس غافل نباشید درستان را بخوانید تا در آینده بتوانید انسان مفید برای کشور و مملکت خود و اسلام باشید و من از تمامی دوستان پدر و مادر و آشنایان و فامیلها حلالیت می طلبم.

و اگر هر خوبی و بدی از این بنده گناهکار حقیر دیده اید به بزرگی خود ببخشید دیگر مزاحم اوقات شریف شما نمی شوم فرزند کوچک شما حسین احمدی . خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما و بامید پیروزی رزمندگان اسلام .

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

 مروری بر زندگی نامه شهید محمود اردستانی

مروری بر زندگی نامه شهید محمود اردستانی

شهید اردستانی هیچگاه لحظه ای از وقت خود را به بطالت و بیهودگی سپری نساخت او در بیابان گرم و سوزان همواره یار پدر بود و در کشاورزی او را یاری میکرد . پس از اتمام دوران ابتدایی جهت تحصیل و گذراندن دوره متوسطه به پیشوا رفت و آمد میکرد وی از اوایل انقلاب...
شرحی از زندگی «شهید پرویز علی کاهی»/ شهید منطقه مهران

شرحی از زندگی «شهید پرویز علی کاهی»/ شهید منطقه مهران

شهید پرویز علی کاهی / در پنجم تیرماه 1340 در یکی از روستاهای ورامین به نام قلعه نو وجامکاران به دنیا آمد. در سن شش سالگی در مدرسه قلعه نو ثبت نام نمود. و شروع به تحصیل کرد و به مدت پنج سال در دبستان یادآوران قلعه نو بامکاران و بعد برای ادامه تحصیل به...
درس خواندن را برای خود یک فریضه می دانست

درس خواندن را برای خود یک فریضه می دانست

او حتی در جبهه نیز به درس خود توجه داشت و از هر فرصتی استفاده می کرد و عاقبت ایشان علی رغم اینکه از وجود معلم و کلاس در جبهه محروم بود لیک توانست در امتحانات خود موفق شود و در این میدان نیز پیروزی یابد .
شهید امیر عربی به همسرش چه توصیه ای می کند؟

شهید امیر عربی به همسرش چه توصیه ای می کند؟

برای من ناراحت نباشید. چون فرزندانم غصه می خورند وکمبود مرا هر چه بیشتر احساس می کنند همسرعزیزم من بخوبی می دانم که از عهده تعلیم وتربیت فرزندانم بر خواهید آمد.
به زودی در کربلا نماز جماعت خواهیم خواند _ شهید مجید تاجیک

به زودی در کربلا نماز جماعت خواهیم خواند _ شهید مجید تاجیک

انشالله به همین زودی زودی ها همگی به کربلا رفته و در حرم امام حسین(ع) عرض ادب کرده و به رهبری امام خمینی رهبر کبیر انقلاب نماز جماعت و نماز وحدت و دشمن شکن خود را در کنار مرقد امام حسین و سایر شهدای کربلا یکجا خواهیم آورد.
 نگاهی به زندگی شهید محمد ماندنی _ شهید آزادسازی منطقه فاو

نگاهی به زندگی شهید محمد ماندنی _ شهید آزادسازی منطقه فاو

همیشه مشغول عبادت با پروردگار بود و خیلی در جمع شبها و خنده رو بود و در تنهائی محزون و متفکر و سمای زیبا و دوست داشتنی داشت و شهید عزیز و عالیقدر ما در مورخ هفدهم تیر 1365 در عملیات کربلای یک در آزاد سازی مهران شهید شد و روح پر فتوحش به آسمان پر کشید...
سال نو را از قول خودم و همسنگرانم به شما تبریک عرض می کنم

سال نو را از قول خودم و همسنگرانم به شما تبریک عرض می کنم

امیدوارم که نامه ناقابل پذیرای حال شما باشد و سال نو ر از قول خودم و همسنگرانم به شما تبریک عرض می کنم. اما عید ما روزی است که اسلام و رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل به پیروزی نهائی نائل آیند. انشاالله...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

شهید سیدمجتبی علمدار «فرمانده گروهان سلمان از گردان مسلم ابن عقیل(س) لشکر ویژه 25 کربلا» بعد از اتمام جنگ در لشکر 25...

Category: دفاع مقدس

راسم شب خاطره به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ با حضور جمعی از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و...

Category: نهضت خاطره گویی

به دستور محسن رضایی، علی هاشمی به فرماندهی قرارگاه به کلی سری نصرت انتخاب شد. آنجا فرماندهی می خواست که هم بینش...

Category: دفاع مقدس