یکشنبه, 09 آذر 1399
شناسه خبر:4861

نگاهی کوتاه به سرگذشت پژوهی شهید رمضان بهرامی

  • انداز قلم
خاطرات دفاع مقدس

شهید رمضان بهرامی در سال 1343 شمسی در خانواده ای مذهبی در علی آباد باغ خواص از توابع شهرستان ورامین پای به عرصه وجود نهاد و درسش را تا کلاس سوم راهنمایی در روستای فوق ادامه داد ودر مهرماه سال 1357 جهت ادامه تحصیل راهی دبیرستان کارخانه قند ورامین شد.

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل اله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون  هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏ اند مرده مپندار بلكه زنده‏ اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند.

از تولد تا شهادت

سخنی از خانواده شهید : او دوست داشت گمنام شهید شود

سخن از مظلومیت فرزندان پاک و ایثارگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است . شهید رمضان بهرامی در سال 1343 شمسی در خانواده ای مذهبی در علی آباد باغ خواص از توابع شهرستان ورامین پای به عرصه وجود نهاد و درسش را تا کلاس سوم راهنمایی در روستای فوق ادامه داد ودر مهرماه سال 1357 جهت ادامه تحصیل راهی دبیرستان کارخانه قند ورامین شد .

همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی در محافل مذهبی شرکت می کرد و با مطالعه کتب اسلامی سطح اطلاعات خود را پیرامون مبانی ایدئولوژی اسلامی بیش از پیش بادور می ساخت و همراه با دیگر اقشار مردم بخصوص دانشجویان بطور مخفیانه اعلامیه ها و نوارهای امام را بین دوستان و آشنایان پخش می کرد تا وقتی که مبارزه علنی گشت و وی به صف اول مبارزین اسلام پیوست .

ضمنا وی در تابستان که مدارس تعطیل بود به پدرش که کشاورز بود برای جمع آوری محصولات کمک می کرد . شهید بهرامی در خرداد سال 1361 موفق به اخذ دیپلم در رشته ریاضی فیزیک شد و در تمام مدت تحصیلش دانش آموز نمونه بود .

در مهرماه همان سال در امتحان ورودی صنایع دفاع شرکت کرد و قبول شد و در رشته تراشکاری مشغول به کار شد ولی آنجا هم نتوانست روح ناآرام او را کفاف دهد و بعد از شش ماه به بسیج سپاه پاسداران آمده و به جبهه حق علیه باطل اعزام شد و مدت چهارماه که در خطوط مقدم جبهه های غرب کشور بود فعالیت چشگیری داشت . وی بعد از بازگشت از جبهه از صنایع دفاع استعفاء داد و عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ورامین شد و به کار در آنجا مشغول شد .

بعد از مدت کوتاهی جهت آموزش عمومی سپاه پاسداران راهی پادگان امام حسین (ع) تهران شد وی در دوره آموزشی سپاه خودی نمونه در سطح پادگان شناخته شد و به بهمین جهت او را بعنوان مربی آموزش نظامی انتخاب کردند و در رشته تخریب به مدت شش ماه کلیه آموزشهای تخصصی را با موفقیت به پایان رسانید و در سمت مربی تخرب در پادگان امام حسین تهران شروع به کار کرد .

شهید بهرامی به ماموریتهای متعددی در جبهه های نبرد حق علیه باطل در مناطق جنوب و غرب کشور رفت و در این راستا مسئولیت های فراوان را پذیرا شد و همواره همه آنها را بنحو احسن به انجام رسانید .

وی در عملیات والفجر هشت در منطقه فاو و کربلای یک در مهران نقش بسیار مهمی داشت . وی در آخرین ماموریت خود که به مدت شش ماه بعنوان مسئول تخریب آموزش نظامی لشکر 27 محمد رسول اله ص بود بنحو احسن برای اسلام و قرآن و رهبرش خدمت و ایثار نمود و عاقبت آنچنان به دیار باقی شتافت که با وحشی ترین مرکبهای تند رو و نورانی ترین مشعلهای شب افروز هم کسی را یارای رسیدنش نبود و خداوند که معشوقش بود او را به وادی عشق کشاند و در روز ششم آبان ماه 1365 شمسی مصادف با 23 صفر 1407 قمری در منطقه عملیاتی مهران به دیار عاشقان شتافت و به فیض شهادت که انتهای آرزویش بود نائل آمد و به لقاء الله پیوست .

ــــــــــــــــــــــ«روحش شاد و راهش پردوام و پر رهرو باد»ـــــــــــــــــــــــ

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

 مروری بر زندگی نامه شهید محمود اردستانی

مروری بر زندگی نامه شهید محمود اردستانی

شهید اردستانی هیچگاه لحظه ای از وقت خود را به بطالت و بیهودگی سپری نساخت او در بیابان گرم و سوزان همواره یار پدر بود و در کشاورزی او را یاری میکرد . پس از اتمام دوران ابتدایی جهت تحصیل و گذراندن دوره متوسطه به پیشوا رفت و آمد میکرد وی از اوایل انقلاب...
شرحی از زندگی «شهید پرویز علی کاهی»/ شهید منطقه مهران

شرحی از زندگی «شهید پرویز علی کاهی»/ شهید منطقه مهران

شهید پرویز علی کاهی / در پنجم تیرماه 1340 در یکی از روستاهای ورامین به نام قلعه نو وجامکاران به دنیا آمد. در سن شش سالگی در مدرسه قلعه نو ثبت نام نمود. و شروع به تحصیل کرد و به مدت پنج سال در دبستان یادآوران قلعه نو بامکاران و بعد برای ادامه تحصیل به...
درس خواندن را برای خود یک فریضه می دانست

درس خواندن را برای خود یک فریضه می دانست

او حتی در جبهه نیز به درس خود توجه داشت و از هر فرصتی استفاده می کرد و عاقبت ایشان علی رغم اینکه از وجود معلم و کلاس در جبهه محروم بود لیک توانست در امتحانات خود موفق شود و در این میدان نیز پیروزی یابد .
شهید امیر عربی به همسرش چه توصیه ای می کند؟

شهید امیر عربی به همسرش چه توصیه ای می کند؟

برای من ناراحت نباشید. چون فرزندانم غصه می خورند وکمبود مرا هر چه بیشتر احساس می کنند همسرعزیزم من بخوبی می دانم که از عهده تعلیم وتربیت فرزندانم بر خواهید آمد.
به زودی در کربلا نماز جماعت خواهیم خواند _ شهید مجید تاجیک

به زودی در کربلا نماز جماعت خواهیم خواند _ شهید مجید تاجیک

انشالله به همین زودی زودی ها همگی به کربلا رفته و در حرم امام حسین(ع) عرض ادب کرده و به رهبری امام خمینی رهبر کبیر انقلاب نماز جماعت و نماز وحدت و دشمن شکن خود را در کنار مرقد امام حسین و سایر شهدای کربلا یکجا خواهیم آورد.
 نگاهی به زندگی شهید محمد ماندنی _ شهید آزادسازی منطقه فاو

نگاهی به زندگی شهید محمد ماندنی _ شهید آزادسازی منطقه فاو

همیشه مشغول عبادت با پروردگار بود و خیلی در جمع شبها و خنده رو بود و در تنهائی محزون و متفکر و سمای زیبا و دوست داشتنی داشت و شهید عزیز و عالیقدر ما در مورخ هفدهم تیر 1365 در عملیات کربلای یک در آزاد سازی مهران شهید شد و روح پر فتوحش به آسمان پر کشید...
سال نو را از قول خودم و همسنگرانم به شما تبریک عرض می کنم

سال نو را از قول خودم و همسنگرانم به شما تبریک عرض می کنم

امیدوارم که نامه ناقابل پذیرای حال شما باشد و سال نو ر از قول خودم و همسنگرانم به شما تبریک عرض می کنم. اما عید ما روزی است که اسلام و رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل به پیروزی نهائی نائل آیند. انشاالله...

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.
اسناد دفاع مقدس

انتشار اسناد تازه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درباره خرمشهر، بهانه ای شد تا به بازخوانی روایت‌های دو فرمانده عراقی از عملیات «بیت‌المقدس» بپردازیم.

متنی که در سمت چپ تصویر دیده می‌شود توسط سردار سپهبد قاسم سلیمانی، کمی قبل از پرواز شهادت از دمشق به بغداد پنجشنبه ۱۲ دی ماه نوشته شده و ایشان این متن را کنار آینه محل اقامت خود قرار داده و قلم را ...

سردار بزرگ مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادر زاده‌اش موارد تامل‌برانگیزی را یادآور می‌شود.

رزمنده خستگی ناپذیر «شهید محمود امان اللهی » به دلیل آسیب های جسمی دوران اسارت و جنگ سرانجام در هفدهم خرداد ماه 1379 به شهادت رسید.

شهید قدرت الله علیدادی اسفند ماه 1336 در ایذه متولد شد. وی در عملیات های حصر آبادان ، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی ، عملیات خیبر، عملیات بدر و کربلای دو شرکت داشت . علیدادی، فرمانده شجاع ...

مجموعه فیلم

Category: دفاع مقدس

رهبر انقلاب دردوران جنگ چه در زمان حضور در شورای عالی دفاع به عنوان نماینده امام و چه در دوران ریاست جمهوری بارها و به...

Category: دفاع مقدس

از حسرت‌های حاج احمد دوری از رفیق شفیق‌اش حاج حسین خرازی و از دلتنگی‌هایش فقدان شهید باکری بود. سالها بی قرار شهادت...

Category: دفاع مقدس