دوشنبه, 29 شهریور 1400
شناسه خبر:5512

آزمون الهی، آغاز بندگی‌ست

  • انداز قلم

شهید "مهدی عاصی تهران" در نامه‌ای خطاب به مادر و همسر نوشته است: «وقتی قبول كرده‌ايد كه بنده خدا باشيد و خدا هم امتحان می‌كند. بی‌دلیل بهشت را زير پای مادران قرار نداده بايد مادر بود.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید مهدی عاصی تهرانی، یادگار «حسین(فوت 1341)» و «فاطمه» نام داشت. وی تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند و دیپلم گرفت.

عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی بود. در سال 1358 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد.

از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت.

این شهید گرانقدر در دهم تیرماه 1365 هنگامی که سنگر سازان بی سنگر با لب تشنه و با ذکر یااباالفضل العباس در گرمای طاقت فرسای مهران و درزیر آتش مستقیم تانک های دشمن بعثی جان پناه برای رزمندگان اسلام احداث می کردند مورد اصابت ترکش گلوله مستقیم تانک های بعثیان قرار گرفت و مظلومانه به شهادت رسید.

پیکرش را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند.

متن نامه شهيد مهدی عاصی تهرانی به مادر و همسر:

بسمه تعالی

مادر عزيزم و همسر مهربانم سلام عليكم

اميدوارم كه حالتان كاملا خوب باشد و در كمال صحت و سلامت باشيد. حال من هم به حمدالله خوبست و در خدمت ساير برادران رزمنده مشغول انجام وظيفه هستم. قبل از هر چيز عذر زحمات بچه‌ها برای شما كه قاعدتا در نبود من به خصوص به گردن مادرشان بود و حال به مراتب بيشتر شد. به هر حال چه می‌شود كرد.

آشيست كه خودتان پخته‌ايد، قبول كرده‌ايد كه بنده خدا باشيد و خدا هم امتحان می‌كند. بی‌دلیل بهشت را زير پای مادران قرار نداده بايد مادر بود. در اينجا همانطور كه ميدانيد جمع برادران يكدل و چند سيماست، از نوجوانان حدود پانزده سال تا پيرمرد حدود هفتاد سال.

هر كس به شكلي خود را مشغول كرده و روزگار مي‌گذراند. تا چه اتفاق افتد و چه در نظر آيد. ماهم كما فی السابق به دور خود مي‌گرديم. از قول من محمد و فاطمه را ببوسيد. همانطور كه قبلا در اذيت‌هايشان صبور بوديد باز هم صبور باشيد و بچه‌ها را مشغول كنيد.

خداوند اجر صابرين را به شما بدهد. به همشيره‌های محترمه زهرا خانم، مهري خانم و طاهره خانم سلام مخصوص برسانيد. همچنين به آقاي رجبي، رمضاني و فرزين‌فرد و كلهم اجمعين سلام برسانيد و عذر زحمات ما را بخواهيد.

به حاج آقای طهماسبی و حاج خانم سلام مخصوص برسانيد و آقای موسوی و معصومه خانم را نيز سلام برسانيد به خاله مريم و برادر جعفر و جناب داماد منتظر الحجله را فراموش نكنيد. جناب برادر آقای رضای شيرازی و همسر و مادر همسرشان را نيز همچنين. خلاصه هر كه باشد ز حال ما پرسان، يک به يک دعا و سلام برسانید.

مطلب ديگری ندارم. اينها هم كه نوشتم چيز جالبی نبود. به خوبي خودتان ببخشيد. التماس دعا،

مخلص شما مهدی تهرانی: ساعت دو بعد از ظهر نهم تیرماه 1365. والسلام و خدا نگهدار.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

خاطرات دفاع مقدس

تشییع پیکر شهدا، تصمیم مادر را عوض کرد

تشییع پیکر شهدا، تصمیم مادر را عوض کرد

مادر شهید "خسرو قهرمانی" می‌گوید: «من برای رفتن خسرو به جبهه موافق نبودم، تا اینکه یک بار مرا به مراسم تشییع پیکر شهیدی برد و من از این صحنه باشکوه منقلب شدم.»
شهید فتوکیان از مسئولیتش در جبهه می‌نویسد

شهید فتوکیان از مسئولیتش در جبهه می‌نویسد

شهید "حسن فتوکیان" در نامه‌اش می‌نویسد: «پدر جان؛ هم اکنون راننده ماشین جیپ هستم و الان صبح تا غروب با ماشین هستم و وقت برای انجام کارهای روزمره‌ام را ندارم.»
هوشنگ عاشقانه لباس رزم بر تن کرد

هوشنگ عاشقانه لباس رزم بر تن کرد

مادر شهید "هوشنگ عیسی‌وند" نقل می‌کند: «فرزندم، پس از اتمام مقطع متوسطه، لباس زیبای سربازی را بر تن کرد و عاشقانه، راهی جبهه‌های نبرد حق علی باطل گردید.»
گزارشی از حال و هوای جبهه در نامه شهید هوشنگ عیسی‌وند

گزارشی از حال و هوای جبهه در نامه شهید هوشنگ عیسی‌وند

شهید "هوشنگ عیسی‌وند" در نامه‌اش می‌نویسد: «باید بگویم که اینجا با حمله وسیع و برق‌آسای رزمندگان، عراقی‌ها تاب مقاومت نیاوردند و همگی پا به فرار گذاشتند.»
خبر شهادتش را کم‌کم به پدرش دادند!

خبر شهادتش را کم‌کم به پدرش دادند!

مادر شهید "حسن علی" می‌گوید: «من به سفر مشهد مقدس رفته بودم که حسن شهید شده بود، و مسئولین بسیج خبر شهادتش را کم کم به پدرش دادند.»
دعا بدرقه راه احمد بود

دعا بدرقه راه احمد بود

شهید "احمد عادلی" در نامه‌ای خطاب به پدرش می‌نویسد: «پدر عزیزم؛ که زحمات زیادی برای من کشیده‌ای و من نتوانستم جبران کنم و دعای خیرت همیشه بدرقه راه ما باشد.»
 به ملاقاتم نیاید، نکند سربازی ناراحت شود

به ملاقاتم نیاید، نکند سربازی ناراحت شود

مادر شهید "حسن طاهرزاده" می‌گوید: «وقتی به ملاقاتش رفتم، گفت: به ملاقاتم نیاید! نکند سربازانی که مادر ندارند یا کسی به ملاقاتشان نمی‌آید، ناراحت شوند.»

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

ششمین جلسه نهضت خاطره گویی دفاع مقدس - ستاد ناجا

Category: نهضت خاطره گویی

سخنرانی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر ابوترابی در شب شهادت امام موسی کاظم (ع) در جمع آزادگان

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس