سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:6613

ذکر شهادتین!

  • انداز قلم
خاطرات دفاع مقدس

«حسین اردستانی» فرزند «علی» در سال 1343 به دنیا آمد و سپس به عنوان بسیجی و به مدت چهارده ماه در جبهه حضور داشته است. "حسین اردستانی" از ایثارگران دوران دفاع مقدس از روستای آبباریک ورامین می باشد. روایتی خواندنی از این رزمنده بسیجی را در ادامه می خوانید.

خاطرات دوران دفاع مقدس با همه سختی‌ها بسیار شیرین و لذت بخش است. بنده با توجه به اینکه مدت سه سال و اندی در سراسر سرزمین جبهه‌های نبرد حق علیه باطل با اینکه در بیش از دوازده عملیات شرکت داشتم. خاطرات تلخ و شیرین بسیاری را تجربه کردم.
خاطرات تلخ شهادت همرزمان و خاطرات شیرین حضور در جمع با صفای بسیجیان که با همدلی و برادری سختی های جسمانی را به فراموشی می سپرد. از جمله مکان هایی که جدا از سختی‌های آن با عدم رغبت رزمندگان برای حضور در آن مواجه بود منطقه کردستان بود.
 
«حسین اردستانی» رزمنده بسیجی که چهارده ماه در جبهه حضور داشته روایت می‌کند؛

تقریباً درگیری از موقعیت ما دور شده بود ولی صدای توپ و خمپاره ها با اون حال و روز ما به شدت آزارمان می داد. در همین اثنا صدای دلخراش شنی تانک ها هر لحظه به ما نزدیک تر می شد. مجروحان بصورت سینه خیز دور هم جمع شدیم و پس از ذکر شهادتین نارنجکها را آماده کردیم تا وقتی تانکها از روی ما رد می شوند با شهادت خودمان اونها رو از کار بیاندازیم.

تانک ها هر لحظه به ما نزدیک تر می شدند و تا چند قدمی ما رسیده بودند من از ترس چشمانم را بسته بودم و هر آن منتظر له شدن زیرشنی‌های تانک بودم در یک آن متوجه شدم نور ضعیفی روی صورتم افتاده اول فکر کردم عراقی ها هستند که می خواهند تیر خلاص بزنند نزدیک بود ضامن نارنجک را رها کنم که یکی به آرامی گفت:

برادرهای خودی هستند چشمانم را باز کردم دیدم نیروهای مهندسی رزمی جهاد هستند که با بلدوزر برای احداث خاکریز به صحنه آمده اند. ما چند نفر را از سر راه لودرها کنار کشیدند و مشغول احداث خاکریز شدند چون که پس از هر عملیاتی عراقی ها به پاتک سنگینی دست می زدند تا مناطق آزاد شده را پس بگیرند.

جهادگرها خاکریز کوچکی را احداث می کردند که تنها یک نفر می توانست پشت آن خود را از تیررس دشمن حفظ کند. نزدیکیهای صبح بود و من هم در حالتی بین بیهوشی بودم همراه سنگرسازان بی سنگر که لقب بچه های مهندسی رزمی بود یک آمبولانس نیز داشتند که از قضا راننده اون بچه های ورامین که مرا نیز می شناخت حضور داشت آمبولانس پُر از جنازه شهدای جهادگر بود لذا من و بقیه مجروحان را روی اجساد شهدا گذاشتند و از منطقه عملیاتی خارج شدیم.

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

شهید محمدعلی حسین زاده مالکی در سال 1333 در اهواز متولد شد. دوران تحصیلات خود را در دبیرستان شاهپور گذراند. کلوپ مذهبی...

Category: دفاع مقدس

وقتی خبر دادند که محسن وزوایی از تهران می آید ما با حاج احمد متوسلیان به استقبال ایشان رفتیم، شب جلسه ای داشتیم و در...

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس