سه شنبه, 16 خرداد 1402
شناسه خبر:6628

یادداشت یک جهادگر

  • انداز قلم
خاطرات دفاع مقدس

شهید «حجت الله ملاآقایی» یادگار «مردان(فوت 1398)» و «صغری» در سال 1338 در شهرستان ری به دنیا آمد. ایشان دانشجوی سال دوم دوره کارشناسی در رشته برق بود که در جهاد سازندگی مشغول کار شد و سپس از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت.

این سردار شهید گرانقدر در دوم آذر ماه 1366، با سمت فرمانده پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به صورت و سینه، به شهادت رسید. مزار وی در بهشت زهرای زادگاهش قرار دارد.

شهید «حجت الله ملاآقایی» در یادداشتی نوشت:

در جريان هر عملياتي من شاهد رشادتها و ايثار رانندگان لودر و بلدوزر بودم كه چگونه در برابر گلوله مستقيم تانك و زير آتش فراوان دشمن براي رزمندگان دلاور اسلام جان پناه مي ساختند. در حالي كه خودشان هيچ پناه و سنگري جز سايه حق و توكل به خدا نداشتند.

در يكي از عملياتها، راننده بلدوزري را ديدم كه سينه اش هدف تير دوشكا واقع شد و از روي صندلي به پائين دستگاه افتاد همان لحظه در حالي كه دستگاه هنوز كار مي كرد و پيش مي رفت راننده ديگري سوار بر آن شد و به كار وي ادامه داد چيزي نگذشت كه او هم به درجه شهادت نائل آمد.

راننده ديگري بر جاي او نشست و او نيز پس از مدتي در خون خود غلتيد و به آسمان پر كشيد به همين ترتيب در مدت زمان كوتاهي پنج نفر از سنگرسازان بي سنگر شهيد و روح پاكشان به ارواح طيبه شهدا كربلا پيوست اما تا آن لحظه كه من شاهد ماجرا بودم حتي براي لحظه اي آن دستگاه از كار نيفتاد و همچنان محكم و مقتدر خاكريز عراقيها را مي شكافت و چون شير غران به قلب دشمن يورش مي برد.

از مشاهده اين صحنه هاي پرشور و حماسه به وجد آمده و همان موقع با خود عهد كردم كه چنانچه در اين عمليات جان سالم بدر بردم به خيل جهادگران مخلص سنگرسازان بي سنگر اين سربازان گمنام امام زمان (عج) بپيوندم.

او كار خود را با رانندگي آمبولانس در گردان مهندسي رزمي سيدالشهدا جهادسازندگي استان تهران آغاز كرد و مدتي بعد به عنوان مسئول روابط عمومي گردان منصوب شد.

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل از سوی ایران و اعلام آتش بس با عراق، گروهک منافقین که در طول جنگ نقش ستون پنجم و...

Category: دفاع مقدس

پس از شروع عملیات والفجر 8 و پیشروی نیروها فرمانده یکی از گردان ها بنام گردان حضرت زینب (س) به شهادت می رسد و بنا به...

Category: دفاع مقدس

مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره گویی دفاع مقدس و رونمایی از سایت نهضت خاطره گویی

Category: نهضت خاطره گویی